Microsoft bu sevilmeyen Windows 11 Başlat menüsü özelliğinden biraz daha az nefret edilmesini istiyor

Sıradaki içerik:

Microsoft bu sevilmeyen Windows 11 Başlat menüsü özelliğinden biraz daha az nefret edilmesini istiyor

e
sv

Apple yeni M3 MacBook Pro ile en iyi Mac rengini geri getirdi

01 Kasım 2023 00:00

Apple’ın yeni güncellenmiş MacBook Pro dizüstü bilgisayarları var ve bunlar çoğunlukla yeni M3 işlemci serisinin izniyle oldukça güzel bir iç yükseltme alırken, estetik için büyük haber dışarıda – mevcut gümüş ve uzay grisi renklerine ek olarak, yeni bir uzay siyahı var.

Bu, en iyi görünümlü Mac’i 2006 yılında tanıtılan ünlü “BlackBook” MacBook olan bir şirket için forma dönüş anlamına gelmektedir. iBook’tan devralınan ve bugüne kadar Mac dizüstü bilgisayarlarda devam eden tasarım dilinin çoğunu getiren orijinal MacBook. Ancak siyah MacBook mat bir polikarbonattı ve bu yeni MacBook Pro, son birkaç modelde gördüğümüz aynı uçak sınıfı alüminyumdan, ancak şimdi muhtemelen hala siyahtan çok koyu gri olan daha koyu bir tonda, ancak yıllardır bir Mac’te alabildiğimiz her şeyden çok daha yakın.

Bu sadece aksesuarlarımı siyahın en koyu tonunda almayı seven iç karartıcı bir gri tonlama çocuğu olduğum için değil, aynı zamanda Apple’ın en azından son birkaç sezondur ürün ve aksesuarlarının çoğunda siyah kullanmaktan uzak durduğu için de dikkate değer. Birkaç nesil önce alüminyum Apple Watch’larda ve Watch aksesuar serisinde “Midnight” tonuna geçiş yaptı ve MacBook Air’in de “Midnight” versiyonunu sunuyor. Bunlar güzel ama adından da anlaşılacağı gibi aslında siyah değiller: Belirli ışık koşullarında bu şekilde görünüyorlar, ancak gerçekte karışımda biraz mavi var. Ayrıca, bunlar deli gibi parmak izi tutuyor ve Apple, yenisinin parmak izi mıknatısı haline getirmeyecek özel bir işleme sahip olduğunu söylemek için kendi yolundan çıktı.

Umarım bu Apple’ın siyah renge olan uzun tatilinin sona erdiği ve mavi saçmalığı bırakıp hayatımıza devam edebileceğimiz anlamına gelir. Tek bildiğim, 14 inç M1 Max MacBook Pro’mu değiştirmek için bunlardan birini hemen sipariş ettiğim ve bunun daha güçlü bir işlemciye ihtiyaç duymakla hiçbir ilgisi olmadığı.

 

Daha fazla bülten için; 

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!