Mobil hayatınızı çok daha kolay hale getirebilecek 3 Android 15 özelliği

Sıradaki içerik:

Mobil hayatınızı çok daha kolay hale getirebilecek 3 Android 15 özelliği

e
sv

Amazon CEO’su GenAI’ın buluttan bu yana en büyük teknoloji dönüşümü olabileceğini söylüyor

12 Nisan 2024 23:08

Amazon CEO’su Andy Jassy, hissedarlara gönderdiği yıllık yılsonu mektubunda, jeneratif yapay zekânın sadece şirketin kârları için değil, tüm teknolojik ortam için önemini vurguladı.

Etkisini bulutun ortaya çıkışına benzeten Jassy’nin duyguları, teknoloji çalışanları arasında GenAI’nin gücünün giderek daha fazla kabul gördüğünü yansıtıyor.

Haber, şirketin bir önceki yıla göre %12’lik bir gelir artışı kaydederek 575 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir rakama ulaştığı sırada geldi.

AWS, üretken yapay zeka için minnettar

Amazon’un, operasyonların üretken yapay zeka tarafını yöneten bulut bölümü Amazon Web Services (AWS), bir önceki yıla göre %13’lük hafif bir gelir artışı bildirdi. Bölümün 91 milyar dolarlık geliri, şirketin hesaplarının %15,8’ini oluşturdu.

Jassy mektubunda şunları belirtti: “Üretken yapay zeka, buluttan bu yana (kendisi de henüz erken aşamalarda) ve belki de internetten bu yana en büyük teknoloji dönüşümü olabilir.”

Jassy ayrıca GenAI’nin karşılaştırmalı basitliği hakkında da yorumda bulunarak, şirket içinden buluta geçmenin büyük bir geçiş çabası gerektirdiğini, ancak üretken yapay zekanın buluttaki mevcut çalışmanın üzerine yerleştirilebileceğini paylaştı.

“Mümkün olacak çözümlerden elde edilecek toplumsal ve ticari faydaların miktarı hepimizi hayrete düşürecek.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!