Türkiye’de 2019 Yılı E-Ticaret Verileri

Sıradaki içerik:

Türkiye’de 2019 Yılı E-Ticaret Verileri

e
sv

3 Adımda E-Ticaret Satışları Nasıl Büyür!

09 Ağustos 2019 14:00

E-Ticaret Sitesi İle Satışlarımı Nasıl Büyütebilirim?

E-tcaret sitesi açmak tahmin ettiğiniz kadar da zor bir iş değil. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de bir e-ticaret sahibi olarak online satışa başlayabilirsiniz.

1 Harika bir domain (alan adı) satın alın

Alan adı (domain) kısaca internet sitenizin adresidir. Örneğin; vargonen.com bir alan adıdır. Siz de işinize, işletmenize ya da sattığınız ürünlere uygun bir domain kayıt ederek işe başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak satın almak istediğiniz alan adının müsaitlik durumunu kontrol etmek için domain sorgulama işlemi yapmalısınız. Bu işlem sonrasında, alan adı müsait ise eğer ödemesini yaparak alan adınızı kayıt edebilirsiniz.

2 Sitenizi yayınlamak için bir barındırma hizmeti satın alın

Alan adınızı satın aldıktan sonra, web sitenizin dosyalarının, resimlerinin ve içeriklerinin barınacağı ve müşterilerin sitenize kesintisiz olarak ulaşması sağlacak bir barındırma hizmeti satın almalısınız. Barındırma hizmeti olarak hosting ya da bulut sunucu hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yeni başlayan bir e-ticaret sitesi için en uygun maliyet ve en hızlı servisi sağlacak olacak barındırma hizmeti hosting’dir.

Piysada pek çok farklı hosting sağlayıcısı yer alsa da ileride bir performans, kesinti sorunu ya da veri kaybı yaşamamak için kurumsal yapıda olan hosting firmalarını seçmenizi tavsiye ederiz.

3 Şimdi e-ticaret sitenizi hazırlamaya başlayın.

Alan adı ve hosting satın alma işlemlerinin ardından geriye kalan tek iş bir e-ticaret sitesi kurmak ve ürünlerinizi yayınlamaya başlamak. E-ticaret sitesi kurulumu için önerebileceğimiz 2 farklı yöntem vardır.

  • Bu konuda bir e-ticaret ajansından hizmet alın: E-ticaret sitesini kurmak için zamanınız yok ve bu işe ayıracak bütçeniz varsa profesyone lbir yardım almanız işinizi hızlandıracaktır. Bu konuda e-ticaret sitesi hazırlayan ajansları araştırarak isteklerinize ve bütçenize en uygun olanı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Hayalinizdeki e-ticaret sitesinin tasarımı, içeriği ve detaylarına göre oldukça farklı rakamlar ile karşılaşabilirsiniz.
  • Hazır e-ticaret yazılımları ile kendiniz yapın: E-ticaret sitesi için bütçeniz yoksa eğer OpenCart, Joomla, WoCommerce gibi hazır e-ticaret yazılımlarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamların tamamı satın alacağınız hosting paketi ile birlikte ücretsiz sunulmakta ve tek tıkla kurulum imkanına sahiptir.

Hazır e-ticaret sitelerini kurmak için çok fazla teknik bilgiye gerek olmadığı gibi bu konuda internette pek çok resimli anlatıma sahip makale de bulabilirsiniz.

E-ticaret gelecekte hem işletmeler hem de tüketiciler için çok büyük bir Pazar olmaya devam edecektir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızdan çıkan pek çok davranış, satın alma ve alış veriş davranışlarımızı da bu ölçüde değiştirmeye devam edecektir. Sektöründe büyümek isteyen firmalar için e-ticaret ve online satış pazarı büyük fırsatlara sahiptir. Çağın sektörel gelişmelerine ayak uydurabilmek, sektörünüzde büyük ve rakiplerinizden bir adım öne geçebilmek için e-ticaret ile hemen tanışın ve yüzbinlerce kişiye ulaşarak satışlarınızı arttırın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!