Dell İnspiron 7559 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Sıradaki içerik:

Dell İnspiron 7559 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

e
sv

ZyXEL NBG-418N v2 router inceleme

17 Kasım 2018 19:00

ZyXEL’in kablosuz erişim noktası ve router olarak kullanılabilen ürünü ZyXEL NBG-418N v2, küçük ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor

Ağ teknolojileri dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan ZyXEL, birçok farklı ürünü ile piyasada yer alıyor. Bu ürünlerden biri olan olan N300 kodlu NBG-418N v2, küçük, kompakt ve güçlü bir erişim noktası, router çözümü.

Kompakt gövde

Ürünün toplam ağırlığı sadece 148 gram ve üzerinde biri WAN diğerleri Ethernet olmak üzere 4 farklı port bulunuyor. Marka ve model sınırlaması olmaksınız kablolu ya da kablosuz bütün cihazlarla uyumlu olarak çalışabilen üründe WPS özelliği de bulunuyor.

Kolay kurulum

WPS özelliği sayesinde uyumlu cihazlarla tek dokunuşla iletişim kurabilen ürün, kolay kurulum özelliği ile dikkat çekiyor. ZyXEL NBG-418N v2, birden fazla şekilde kullanılabiliyor: İstenirse erişim noktası olabilen ürün, kablolu bir ağı kablosuz hale getiriyor. Ayrıca kablosuz bir ağın mesafesini artırmak için de kullanmak mümkün.

2 adet 5 dbi anten

Cihaz küçük olmasına rağmen üzerinde 2 adet 5 dbi gücünde anten bulunuyor. Bu sayede etki mesafesi de artan ürün, evde ya da işyerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Üründe 4 adet Ethernet portu bulunduğu için kablosuz kullanımın yanı sıra kablolu cihazları da bağlamak mümkün oluyor.

300 Mbps desteği

Kablosuz ağ standartlarının birçoğunu destekleyen cihaz, 802.11 n standardını da sağlıyor. 300 Mbps’ye kadar hız desteği veren ürün bu anlamda başarılı. Güvenlik protokollerini de destekleyen cihaz, 64 ya da 128 Bit şifreleme teknolojisi de sunuyor.

Tak çalıştır bir ürün olan ve kolay kurulumu olan ZyXEL NBG-418N v2, sunduğu özellikleriyle pratik bir cihaz olduğunu gösteriyor.

Özellikler
Kablosuz ağ standardı: 802. 11 b/g/n
Güvenlik: 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK
300 Mbps veri aktarım desteği: Var
Wlan özellikleri: Acces point modu, Universal Repeater
Anten: 2 adet
Ek özellik: Bant genişliği yönetimi, Otomatik kanal seçimi, Mac adresi filtreleme
Anten gücü: 5 dbi
Ağırlık: 148 gram

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!