LG Display’in Yeni Katlanabilir OLED’i Her İki Yönde De Bükülebilir

Sıradaki içerik:

LG Display’in Yeni Katlanabilir OLED’i Her İki Yönde De Bükülebilir

e
sv

MSI, Evinizde Sizi Takip Eden Antenlere Sahip Bir Yönlendirici Yaptı

10 Ocak 2023 17:00

Bundan sonra, evde yavaş wifi olması için hiçbir mazeret yok.

Beni evde düzensiz bir Wi-Fi bağlantısına sahip olmaktan daha fazla kızdıran birkaç şey var ve görünüşe göre MSI, CES 2023’e siz evinizde dolaşırken belirli cihazları dinamik olarak takip eden antenlere sahip oldukça akıllı bir yönlendirici getirdiği için aynı fikirde.

RadiX BE22000 Turbo olarak adlandırılan MSI’ın en üst düzey Wi-Fi yönlendiricisi, mümkün olan en yüksek kablosuz hızları elde etmenizi sağlamak için aklınıza gelebilecek (ve muhtemelen sahip olmadığınız) hemen hemen her özellikle doludur. Bunun nedeni, standart henüz nihai hale getirilmekle birlikte RadiX’in yalnızca Wi-Fi 7’yi desteklemek üzere tasarlanmamış olması değil, aynı zamanda MSI’ın oyun oynarken pinginizi azaltabilen veya bir dokunuşla video akışı gibi farklı içerik türlerine öncelik verebilen AI QoS teknolojisini de içermesidir. MSI, 320 MHz’lik kanal bant genişlikleriyle, BE22000’in tipik bir Wi-Fi 6 yönlendiriciye kıyasla 4 kat daha hızlı çıkış sağladığını iddia ediyor.

Ancak açıkça, RadiX’in öne çıkan parti hilesi, hemen hemen diğer tüm yönlendiricilerin aksine (TP-Link’in Archer AXE200 Omni’si dışında) antenleri, etrafınızda hareket ederken belirli bir cihazı takip etmek için konumlarını otomatik olarak ayarlama yeteneğine sahiptir. Yönlendiriciyi gördükten sonra, bunun biraz büyüleyici olduğunu söyleyebiliriz.

Ne yazık ki, kimse fazla heyecanlanmadan önce, MSI’ın bile BE22000 Turbo’nun 2024’e kadar satışa çıkmasını beklemediğini not etmek önemlidir. Bunun nedeni, Wi-Fi spesifikasyonunun tamamlanmasını beklemek gibi birkaç önemli engel olmasıdır. , yönlendiricinin antenlerinin motorlarının aylarca ve yıllarca sürekli çalışmayı kaldırabilmesi gibi diğer zorluklarla birlikte. RadiX’in CES’te sergilendiği kısa süre boyunca bile, artan ısı nedeniyle antenlerinin hareket etme hızının biraz yavaşladığını fark ettik.

Bunun da ötesinde, birden çok aygıtla dolu bir evde yönlendiricinin hangi aygıta (veya aygıtlara) öncelik vereceğini nasıl bildiği gibi başka sorularım da var. Anten motorlarından biri arızalanırsa onarım süreci nasıl olur? Sonuçta, ideal koşullar altında, yönlendiriciler ayarlayabileceğiniz ve unutabileceğiniz bir şey olmalıdır.

BE22000 Turbo aşırı tasarlanmış mı? Elbette. Ve MSI bunun için bir fiyatlandırma da açıklamamış olsa da bunun ucuz olmayacağına bahse girebilirsiniz. Ancak MSI’nın denemediğini söyleyemezsiniz ve rakip ürünlerle karşılaştırıldığında, otomatik olarak ayarlanabilen antenlere sahip bir yönlendirici, CES’te tam olarak görmek istediğimiz türden bir şey.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!