Apple, radyasyon endişelerini çözmek için iPhone 12 için yazılım güncellemesi yayınlayacak

Sıradaki içerik:

Apple, radyasyon endişelerini çözmek için iPhone 12 için yazılım güncellemesi yayınlayacak

e
sv

X’in kitle kaynaklı doğruluk kontrol sistemi artık katılımcıların zıt bakış açılarını değerlendirmesine izin verecek

16 Eylül 2023 16:11

X (eski adıyla Twitter) bu hafta kitle kaynaklı doğruluk kontrolü yapan Topluluk Notları özelliğinin çalışma şeklini değiştirdi. Yeni tasarımda, kullanıcılar sadece incelemekte oldukları bir not yerine, bir X gönderisine ek açıklama olarak önerilen tüm notları inceleyebilecekler. Başka bir deyişle, katkıda bulunanların notlarını vermeden önce diğer notları da göz önünde bulundurmalarına olanak tanıyacak ve muhtemelen onları fikirlerini değiştirmeye ikna edebilecek.

Bu ince bir ayar ancak Topluluk Notları’na katkıda bulunanları, bir notun yararlı olduğu konusunda kalabalıkla hemfikir olmak yerine farklı bakış açılarını dikkate almaya etkileyebilir. Yani not, kitle kaynaklı bir doğruluk kontrolü olarak gönderinin altında X’in kullanıcılarına herkese açık olarak gösterilir.

X, notları derecelendirirken “katkıda bulunanların mümkün olduğunca çok yararlı bilgiye sahip olması önemli olduğu için” bu değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda katkıda bulunanların önüne alternatif bakış açıları koymanın bir yoludur; bu da düşüncelerini değiştirebilir veya önerilen notlardan hangisinin gerçekten en yararlı ve en doğru olduğu konusunda kafa karışıklığına neden olabilir. X ile ilgili geri bildirim güncellemede büyük ölçüde olumluydu, ancak bunun daha fazla katılımcının fikrini değiştirmesine ve şu anda görüntüledikleri not yerine diğer alternatif notları daha yararlı olarak seçmesine yol açıp açmayacağını pratikte göreceğiz.

X’in verdiği örnekte bile, her ikisinin de yararlı sayılabileceği iki not sunuluyor. Biri balinaların aslında memeli olduğunu belirterek bir tweet’teki yanlış bilgiyi düzeltirken, diğeri hesap parodi bir hesap olduğu için bir nota gerek olmadığını söylüyor. Her iki not da aslında doğrudur ancak ikincisi Topluluk Notu katılımcılarını eklenen içeriği tweet’ten çıkarmaya teşvik edebilir.

 

Daha fazla haber için; 

PlayStation, Xbox ve PC için GTA 5 hileleri (Eylül 2023)

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!