Celeste Sonunda Chapter 9 DLC’sini Alıyor!

Sıradaki içerik:

Celeste Sonunda Chapter 9 DLC’sini Alıyor!

e
sv

Windows 10’un “Yüksek CPU Kullanımı Hatası” İçin Düzeltme Gelecek

06 Eylül 2019 20:00

Microsoft, sadece az sayıdaki kullanıcıyı etkilediğini söylüyor.

Microsoft, bilgisayarlarının Windows Masaüstü Araması’nı kullanırken CPU yükselmeleri gösterdiğini söyleyen “az sayıda kullanıcının” raporlarını kabul etmiştir. Şirkette yapılan çalışmalarda bir düzeltme yapıldı ve Eylül ayı ortasında hazır bulunması gerekiyor.

Son zamanlarda gelen bir Windows 10 güncellemesi, özellikle 30 Ağustos Cuma günü Microsoft’un PC’lere gönderdiği KB4512941 numaralı güncellemede sıkıntı vardı. Biraz ironik bir şekilde, güncellemenin önceki bir güncellemenin getirdiği bir Visual Basic sorununu çözmesi gerekiyordu. Şimdi, önceki bir düzeltmeyi düzeltmesi beklenen düzeltmenin düzeltilmesi gerekiyor. (:

ZDNet’e göre, mevcut sorundan etkilenen bazı kullanıcılar, arama yaparken CPU kullanımının yüzde 30-40’a, hatta bazı durumlarda yüzde 100’e yükseldiğini görüyor. Bazı kullanıcılar da tamamen bozuk bir arama deneyimi bildirmiştir.

Microsoft, Windows Masaüstü Araması’nı kullanırken az sayıda kullanıcının sonuç alamayacağına ve SearchUI.exe’den yüksek CPU kullanımı görebileceğine ilişkin raporlar alıyor. Bu sorun yalnızca Windows Masaüstü Araması’nı kullanarak web’de arama yapmayı devre dışı bırakan aygıtlarda ortaya çıkıyor” diye belirtiyor Microsoft.

Microsoft, “Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve Eylül ayının ortasında bir çözüm bulunacağını tahmin ediyoruz” diye ekliyor.

Microsoft’a göre, bu yalnızca Windows Masaüstü Araması’ndan web’de aramanın devre dışı bırakıldığı Windows 10 sürüm 1903 aygıtlarında olur. Başka bir deyişle, SearchUI.exe ile ilişkili olan Microsoft’un Cortana entegrasyonunda bir hata var.

Bundan etkilendiyseniz, bir düzeltme için bekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, sorunlu toplu güncellemeyi geri alabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme’ye gidin ve Güncelleme Geçmişini görüntüle’ye tıklayın. Ardından, Güncellemeleri kaldır’ı ve ardından Microsoft Windows Güncelleştirmesi’ni (KB4512941) seçin ve Kaldır’a tıklayın. Bunu yaptıktan sonra PC’nizi yeniden başlatmalısınız.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!