Amazon, kendi paketlerini gönderen satıcılar için yeni bir ücret ekliyor

Sıradaki içerik:

Amazon, kendi paketlerini gönderen satıcılar için yeni bir ücret ekliyor

e
sv

Snapchat ‘Dreams’ ile üretken yapay zeka alanını daha da genişletiyor

22 Ağustos 2023 13:26

Snapchat, daha önce yapay zeka destekli sohbet robotu My AI’ı piyasaya sürdükten sonra, artık yalnızca metinle değil, Snap ile de yanıt verebilen yapay zeka özelliklerini daha da genişletmeye hazırlanıyor. Şirketin yakında kullanıma sunacağı “Dreams” adlı yapay zeka özelliği ile Snap yine yapay zeka görüntülerini deneyecek – ancak yakında bu görseller sizi ve arkadaşlarınızı hayali arka planlarda gösterebilir.

Uygulama araştırmacısı ve geliştiricisi Steve Moser’ın elde ettiği bilgilere göre şirket, Snapchat kullanıcılarının selfie fotoğrafları çekmesine ya da yüklemesine olanak sağlayarak, uygulamanın sizin hayal ettiğiniz senaryolarda yeni fotoğraflarınızı üretmesini sağlayacak özellikler geliştiriyor. Bu, App Store’daki diğer yapay zekalı fotoğraf uygulamalarının sunduğu özelliklere benziyor.

Özellikle bir tanesi – Remini adlı bir uygulama – TikTok kullanıcılarının profesyonel bir fotoğraf çekimi için ödeme yapmak zorunda kalmadan LinkedIn için profesyonel görünümlü vesikalıklar elde etmek amacıyla özçekimlerini yükleyebileceklerini fark etmeleriyle geçen ay viral oldu.

Ancak Snapchat’in sıkıcı vesikalıklarla ilgilenmesi pek olası görünmüyor.

Moser’ın araştırmasına göre bunun yerine, Dreams’i yapay zeka tarafından üretilen selfie’leri kullanarak fotoğraflarınızı “fantastik yerlere ve senaryolara” yerleştirmenin bir yolu olarak hayal ediyor.

Diğer yapay zeka selfie uygulamaları gibi, Snapchat’in de çalışmak için net selfie’lere ihtiyacı olacak – yüz hatlarınızın engellendiği ya da içinde başka insanların olduğu selfie’lere değil.

Uygulama, kullanıcılara çeşitli açılara, ifadelere ve ışık şartlarına sahip olmanın daha iyi yapay zeka fotoğraflarıyla sonuçlanacağını söyleyecektir.

 

Daha fazla bülten için; 

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!