Instagram, gönderilerinizi yalnızca ‘Yakın Arkadaşlar’ ile paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

Sıradaki içerik:

Instagram, gönderilerinizi yalnızca ‘Yakın Arkadaşlar’ ile paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

e
sv

Oyun tarayıcısı Opera GX, ChatGPT destekli yapay zeka özelliğini entegre ediyor

07 Eylül 2023 14:15

OpenAI’nin ChatGPT’si tarafından desteklenen yapay zeka tarayıcısı Aria, kullanıcılara web’de arama yapmanın, soru sormanın ve kod yazmanın daha kolay bir yolunu sunmak için Mayıs ayında Opera’da kullanıma sunuldu. Şirket bugün Aria’yı, amiral gemisi Opera tarayıcısının oyuncular için tasarlanmış bir sürümü olan Opera GX’e getirdiğini duyurdu.

Bu yeni özellik sayesinde Opera GX kullanıcıları, en son oyun haberlerini ve ipuçlarını bulmak için doğrudan bir tarayıcı yapay zekası ile etkileşime girebilecek. Şirket, oyuncuların yapay zekadan nasıl yararlanabileceğine dair bazı örnekler verdi; örneğin Baldur’s Gate karakter fikirlerini veya merakla beklenen video oyunu Starfield’ın çıkış tarihini sormak gibi.

Aria’nın internete bağlı olması sayesinde kullanıcılar güncel bilgilere gerçek zamanlı olarak ulaşabiliyor. Ayrıca, Opera GX üzerindeki Aria, Opera’nın Mart ayında kullanıma sunduğu AI Prompts özelliği ile bağlantılıdır. Bu özellik, kullanıcıların yapay zeka komutları oluşturmasına, makaleleri veya web sayfalarını özetlemesine, sosyal medya gönderileri yazmasına vb. olanak tanıyor.

Opera GX ayrıca kullanıcıların Aria ile anında etkileşime geçebilecekleri ve ardından gezinmeye geri dönebilecekleri bir kenar çubuğu görüntülemeleri için yeni bir komut satırı sunuyor. Windows için klavye kısayolu Ctrl + /, Mac için ise Cmd + / şeklindedir.

Aria şu anda beta sürümünde ve yalnızca ayarlardan etkinleştirilebilen Early Bird özelliğine sahip Opera GX kullanıcıları için kullanılabilir. (Early Bird, halka açılmadan önce mevcut en son sürümleri yükler).

Aria’yı kullanmak için kullanıcıların “Aria Extension” ve “Aria Command Line” özelliklerini de etkinleştirmeleri gerekmektedir.

Aria 180’den fazla ülkede kullanılabilir. Şu anda bir milyondan fazla beta kullanıcısı var.

 

Daha fazla bülten için; 

iPhone Ultra’nın Söylentilere Göre Kamera Yükseltmesi iPhone 15’i Sıradan Hissettirebilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!