Spotifyda Siri sonunda iOS 13’te betaya girdi

Sıradaki içerik:

Spotifyda Siri sonunda iOS 13’te betaya girdi

e
sv

Nokia Android 10 Go Edition güncellemesini aldı.

27 Eylül 2019 22:00

Nokia telefonlar ilk Android 10 Go Edition güncellemesini aldı.

Google, Android Go’nun Android’in kendine özgü bir sürümü olmadığını, ancak düşük özellikli giriş seviyesi telefonlar için tasarlanan özel bir yapılandırma, “sürüm” olduğunu her zaman açıklığa kavuşturmuştur. Yalın doğasına rağmen, Android Go, Android One programı ile aynı vaadiyle gelmiyor ve OEM’lerin deneyimlerini uygun gördükleri şekilde şekillendirmelerini veya daha da kötüsünü uygun gördükleri şekilde güncellemelerini sağlıyor. Kendisini bir kez daha akranlarından uzaklaştıran HMD Global, şimdi Android 10 Go Edition’ı telefonlarına ilk kez ulaştırmanın sözünü veriyor.

Google bu hafta Android 10’un Android Go sürümünü açıkladı. Her Android sürümünün bir Go sürümü olduğu göz önüne alındığında, Android 10’un da olacağı kadar sürpriz olmadı.

Android 10 Go Edition veya sadece bazıları için Android Go, yalnızca 1,5 GB veya daha az RAM olmasına rağmen daha hızlı uygulama değiştirme ve daha iyi çoklu görev vaadi sunar. Güncellemenin bir özelliği, düşük kaliteli Android telefonlarda bulunmayan özel donanım gerektirmeyen Adiantum şifrelemesinin eklenmesi.

Google, Android Go’nun binlerce cihazda kullanılabilir durumda olduğunu ancak bu doğru olsa da, bu cihazların her zaman Android One telefonları gibi güncellenmediğini söylüyor. Hala giriş seviyesindeki telefonlarını piyasaya süren ve unutan OEM’lerin insafına kalmış durumdalar. O kadar da HMD Global, Android 10 Go Edition’ın piyasaya çıkmasına ilişkin genel zaman çizelgesini telefonlarından en az üç tanesine indiren Juho Sarvikas’a güvence veriyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!