Logitech, içerik üreticileri ve yayıncılar için yeni profesyonel mikrofon Yeti X

Sıradaki içerik:

Logitech, içerik üreticileri ve yayıncılar için yeni profesyonel mikrofon Yeti X

e
sv

Logitech yeni kaydırma tekerleği ile ilginç bir görünüm sunuyor

11 Ekim 2019 18:00

Bütün gün mail veya yazı okuyacağınız en iyi fare tasarımı diyebiliriz.

Yeni Logitech’in son fare söküm kullanılan “Magspeed” kaydırma direksiyonda büyüleyici bir görünüm sunan MX Master 3 . Girişim sermayesi firması Bolt tarafından yapılan yırtılma, şirkette 30 yıl sonra rafine ve yinelemeye devam ettikçe, sayısız ergonomiyi ve tasarım değişikliklerini Logitech’in amiral gemisi faresinde yaptığı değişikliklerle araştırıyor.

Teardown’ın ana odağı, Bolt’un “ harika bir manyetik ” olarak tanımladığı farenin kaydırma tekerleğidir. MX Master serisi farelerdeki tekerlekler, her zaman adım adım kilitleme kaydırma ve serbest dönüş modları arasında geçiş yapmıştır. Üçüncü nesil MX Master faresiyle olan fark, bu efekti elde etmek için bir motor ve mekanik bir temas kullanmak yerine, farenin küçük elektrik çivileri kullanılarak enerjilendirilen ve enerjilendirilen mıknatısları kullanmasıdır. Ardından kaydırma tekerleği, içindeki mıknatısın durumuna bağlı olarak farklı şekilde döner.

Bolt , bu yeni yöntemin birçok yararı olduğunu söylüyor. Artık tekerleğin mekanik temasında hiçbir şey olmadığından, zamanla aşınacak daha az şey vardır. Yeni fare, iki kaydırma modu arasında da çok hızlı bir şekilde geçiş yapabilir, çünkü geçiş sırasında hareket etmesi gereken herhangi bir mekanik parça yoktur. Son olarak, tüm kaydırma tekerleği alt montajı, MX Master 2S içinde bulunabileceklerden çok daha küçüktür.

Kaydırma tekerleğini adli detaylarda incelemenin yanı sıra, ayırma ayrıca fareyle yapılan diğer ayrıntılara da bakar. Bunlar arasında yeni yeniden tasarlanan başparmak düğmeleri, PCB’ler ve Bolt’un “etkileyici hafif boru tasarımı” dediği şey var.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!