Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik

Sıradaki içerik:

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik

e
sv

Kripto para piyasasının değeri 2 trilyon dolara kadar gerileyebilir

04 Temmuz 2024 10:59

 

Yeni günde Bitcoin 58.571 dolar, Ethereum da 3.187 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 2,10 trilyon dolar. Bitcoin’in piyasa değeri 1,15 trilyon dolar, Ethereum’un piyasa değeri 383 milyar dolar. CoinTR Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan bültende kripto para sektöründeki gelişmelere yer veriliyor.

ABD spot Bitcoin ETF’leri 20 milyon dolarlık net çıkış gördü.

ABD’deki 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonunda dün toplamda 20.45 milyon dolarlık net çıkış oldu. Sadece iki fon net giriş kaydederken, diğer fonlar sıfır giriş bildirdi. Grayscale’in GBTC fonunda 26.99 milyon dolarlık net çıkış olurken, Fidelity’nin FBTC fonu 6.55 milyon dolar net giriş kaydetti. Diğer dokuz ETF, BlackRock’ın IBIT fonu da dahil olmak üzere sıfır giriş bildirdi. Çarşamba günü bu 11 Bitcoin fonunun işlem hacmi yaklaşık 800 milyon dolar oldu, bu rakam Salı günkü 995 milyon dolarlık hacimden daha düşüktü. Mart ayında günlük işlem hacmi 8 ila 10 milyar dolar arasında olan spot Bitcoin ETF’lerinin son dönemdeki işlem hacmi daha düşüktü. ETF’ler, Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplamda 14.62 milyar dolar net giriş elde etti.

Bitwise’ın güncellenmiş S-1 formunu erken sunmasıyla Ethereum ETF’leri gelecek hafta piyasaya sürülebilir.

Varlık yöneticisi Bitwise, Ethereum borsa yatırım fonu için 8 Temmuz son tarihinden önce güncellenmiş S-1 formunu sundu ve ürünlerin neredeyse lansmana hazır olduğunu gösterdi. Bitwise, Çarşamba günü bu formu sundu ve bazı analistler bu ürünlerin önümüzdeki iki hafta içinde listelenebileceğini belirtiyor. Konuya yakın bir kaynak, SEC’in onay tarihini belirtmemekle birlikte gelecek hafta sonuna kadar onay almanın mümkün olduğunu söyledi. Bloomberg ETF analisti James Seyffart sosyal medya platformu X’te, “Bitwise, Ethereum ETF’leri için güncellenmiş S-1 formunu sundu. Diğer ihraççılardan da benzer başvurular bekliyoruz. Bu ürünler önümüzdeki hafta veya 15 Temmuz haftasında listelenebilir.” dedi.

Standard Chartered, Bitcoin’in Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor.

Standard Chartered Bank’ın döviz ve dijital varlık araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, Bitcoin fiyatının Ağustos ayında yeni bir rekor seviyeye ulaşabileceğini ve Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerine kadar 100.000 dolara çıkabileceğini söyledi. Salı günü yaptığı açıklamada Kendrick, “Bitcoin’in Ağustos ayında yeni bir rekor seviyeye ulaşması muhtemel, ardından ABD seçim gününe kadar 100.000 dolar olabilir.” dedi. Kendrick’in tahmini, Joe Biden’ın ABD başkanlık seçim yarışında kalmasına dayanıyor. Piyasa bu senaryonun Donald Trump’ın zaferine yol açacağını düşünüyor. Standard Chartered analisti, Trump’ı “Bitcoin-pozitif” olarak nitelendiriyor ve eski başkanın seçim şansları ile Bitcoin fiyatı arasında olumlu bir ilişki olduğunu ifade ediyor. Kendrick, “Buradaki mantık hem düzenlemelerin hem de madenciliğin Trump yönetiminde daha olumlu değerlendirileceği yönünde.” dedi  

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ulaşmış olduğunuz bu rapor kapsamındaki gerek sözel gerekse de görsel kripto para bilgileri, ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil ve surette olursa olsun herhangi bir karara dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derelenmiştir. CoinTR, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu kripto para bilgilerini değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu rapor kapsamındaki bilgilerde, CoinTR hiçbir şekil ve surette herhangi bir taahhüdünü içermediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan, gerek dolaylı olarak uğrayacağı maddi ve/veya manevi zararı, kâr mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette CoinTR sorumlu tutulamayacaktır.

 CoinTR Hakkında

2022 yılında İstanbul merkezli hizmet vermeye başlayan CoinTR borsası, tanınan borsalarda tecrübe elde etmiş üst kademe yöneticilerin ve ürün geliştiricilerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş, alanında uzman ekip üyeleri ile Türkiye’nin lider borsalarından biri olmaya hazırlanmaktadır. Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan gelen yeni CEO’sunu ve resmi kurumlardan gelen diğer danışma kurulu üyelerini duyurarak sektöre güven veren bir giriş yapmıştır. Resmi mevzuatlara uygun hareket eden ve MASAK tarafından denetime tabi tutulan CoinTR, VakıfBank ve Ziraat Bankası gibi devlet bankalarıyla entegre çalışmasının yanı sıra global ölçekte yerli bir borsa olarak faaliyet göstermektedir.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!