Xbox 360 Mağazası Kapandığında 200’den Fazla Oyun Kullanılamaz Hale Gelecek

Sıradaki içerik:

Xbox 360 Mağazası Kapandığında 200’den Fazla Oyun Kullanılamaz Hale Gelecek

e
sv

Google, Nvidia Destekli Dizüstü Oyun Chromebook’larını İptal Etmiş Olabilir

19 Ağustos 2023 18:19

Yeni keşfedilen bilgiler, Google’ın Nvidia destekli Chromebook’lar için birden fazla projeyi iptal ettiğini ortaya koyuyor.

Mayıs ayında Google’ın oyun sektörüne yönelik büyük bir atılımın parçası olarak Nvidia ekran kartlı birkaç Chromebook geliştirdiğine dair söylentiler dolaşmaya başlamıştı. Bu dizüstü bilgisayarların etrafında çok fazla söylenti vardı çünkü bir Chromebook’ta video oyunları oynamak şu anda harika bir deneyim değil. Dahili GPU’lar, “en iyi dizüstü oyun bilgisayarlarında bulunan ayrı grafik kartlarından” gelen aynı güç seviyesini sunamıyor.

Yakın zamana kadar umutlar yüksekti ta ki Google’ın kendi açık kaynak kod inceleme web sitesi olan Chromium Gerrit’te bir geliştirici yorumu bulunana kadar. Yorumda “Herobrine, Hades ve Agah’ın hepsi iptal edildi” yazıyor. Basit ama yürek burkan bir “Sil” ile bitmeden önce her bir proje için “altyapı” “zaten kapatıldı” demeye devam ediyor. Bu dizüstü bilgisayarların Nvidia GPU’lara sahip olduğunu biliyoruz çünkü bu cihazların çeşitli derleme dosyalarında markanın adı geçiyor.

 

 

Bu iptalin Herobine, Hades ve Agah ile aynı kartları kullanması beklenen tüm belirli Chromebook modelleri için de geçerli olduğu belirtiliyor. Bu da Cora ve Zeus projelerinin de son bulduğu anlamına geliyor.

Bu haber daha kötü bir zamanda gelemezdi çünkü 11 Ağustos’ta Chrome Unboxed, Google’ın Qualcomm Snapdragon destekli altı Chromebook üzerindeki çalışmalarını sonlandırdığını bildirmişti. Her şeyi bir araya getirdiğimizde 11 cihaz tarihe karışmış oldu. Teknoloji devinin kısa bir süre içinde neden bu kadar çok bilgisayarı sonlandırdığı bilinmiyor. Belki de geliştirme süreci beklenenden çok daha zordu.

Birkaç yıllık oldukları sürece favori oyunlarınızı bir Chromebook’ta oynamak hala mümkün. Chromebooks, Shadow of the Tomb Raider’ın donanımı üzerinde çalışmanın zorluklarını detaylandırdı. Birçok özelliğin kapalı olduğu en düşük grafik ayarlarında bile oyun ortalama 17 fps hızına sahipti. Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, bu çok kötü.

Ancak 17 fps değerine bakınca, Herobine, Hades ve Agah’ın iptal edilmiş olması belki de iyi bir şey. Kendinize şu soruyu sorun: GeForce RTX 3050 gibi orta sınıf bir Nvidia grafik kartını bir Chromebook’a koymak gerçekten iyi bir fikir mi? Bu dizüstü bilgisayarların tamiri kolay değildir, kullanım ömürleri kısadır ve aşırı ısındıkları bilinmektedir. Belki de Google 11 bilgisayarı da kaldırarak hepimize bir iyilik yapıyordur.

Daha fazla haber için;

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!