Apple, iOS 13’ü piyasaya sürdü

Sıradaki içerik:

Apple, iOS 13’ü piyasaya sürdü

e
sv

Keenetic, WPA3 Güvenlik Protokolünü, Türkiye’de bir ilk olarak tüm ürünlerinde sunmaya başladı.

20 Eylül 2019 15:12

Keenetic, Wi-Fi Kablosuz iletişimdeki en güncel WPA3 Güvenlik Protokolünü, Türkiye’de bir ilk olarak tüm ürünlerinde sunmaya başladı. 

Yeni jenerasyon olan WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, ev ve işyerleri için en gelişmiş kablosuz iletişim olanağı sunmakta ve WPA2’ye göre oldukça ileri güvenlik şifreleme ve kullanıcı doğrulama olanağı sağlamaktadır. WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, eski standart olan WPA2’ye göre büyük bir adım olarak nitelendirilmektedir.

Keenetic CEO’su Vefa Tarhan‘ın  WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolühakkında yapmış olduğu açıklama;

“WPA2 şifreleme modelinin geçtiğimiz yıllarda çok fazla güvenlik açıkları ortaya çıkardığı bilinmekte. Keenetic, ürettiği tüm ürünlerde bu sorunu çözdü, bazı ağ üreticileri bu sorunu birkaç özel ürününde çözmekle yetindi. Diğer ağ üreticilerinin ürettiği ürünlerin önemli bir bölümünde cihazların güncellemesi olmadığı için kullanıcılar farkında olmadan ev ve iş yerlerinde kritik uygulamaların çalıştığı ortamlarda güvensiz bir şekilde bu cihazları kullanmaya devam ediyorlar.

Günümüzde modem routerlarda düzenli bir güncelleme yapılmıyorsa WPA3 kullanımını zorunlu bir gereksinim haline geldi. Eski veya yeni internet kullanıcılarının ürünlerini kontrol etmelerinde fayda var.  Bu yapacakları güncelleme veya ürün değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet hatlarının 3. Şahıslar tarafından izinsiz kullanılma riskine, gerek hızınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına, gerekse hattınızın suç unsurlarına alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Keenetic olarak donanım ve yazılımla kullanıcılarımıza üst düzey ürünler sunmaktayız. Nesnelerin internet dünyasında birbirleriyle bağlantı kuran milyarlarca cihazın iletişiminde güvenlik bizim için en önemli katma değerimiz.

Türkiye’de WPA3’ü sunan ilk firma olarak kullanıcılarımızın yenilikleri anında cihazlarına bulut teknoloji ile indirebiliyor olmaları kullanıcılara özel bir ayrıcalık.

WPA3 İstemci bilgisayarlarda farklı üreticiler tarafından da sunulmaya başladı; Mobil cihazlar için beta yazılımla başlamış olmakla beraber, Android 10 ve Apple Iphone serileri için IOS 13 ile sunulmakta.

Keenetic cihazlar WPA3 , WPA3 Enterprise ve OWE ‘yi Keenetic OS 3.1 yazılımıyla kullanabilmekte.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!