Açık alanların güvenliğinde çevre dostu çözümler

Sıradaki içerik:

Açık alanların güvenliğinde çevre dostu çözümler

e
sv

Kaspersky ilk uluslararası teknoloji filmleri festivalini duyurdu

23 Aralık 2019 11:33

Kaspersky’nin çevrim içi dijital kültür dergisi Tomorrow Unlocked, ilk teknoloji filmleri festivalini duyurdu. Film yapımcıları dünyayı gelecekte daha iyi bir yer haline getirecek teknolojiler hakkında hazırladıkları kısa filmlerle festivale katılıp 10.000 dolara ulaşan ödülleri kazanma fırsatı yakalayacak. Saygın bir jüri tarafından seçilecek 10 finalist, 5 Nisan 2020 tarihinde Barselona’da düzenlenecek Tomorrow Unlocked Film Festivali’nde (TUFF) gösterilecek. Seçilen filmler ayrıca Güvenlik Analistleri Zirvesi’nde de katılımcıların beğenisine sunulacak.

Teknoloji farklı platformlar üzerinden insanları birbirine bağlayarak hayatımızı iyileştiriyor ve ileride karşımıza yeni fırsatlar çıkmasını sağlıyor. Peki bu fırsatlar neler ve bize neler getirecek?

Tomorrow Unlocked Film Festivali teknolojinin günümüzde hayatımıza nasıl etki ettiğini ve gelecekte ne gibi etkileri olacağını anlatan hikayeler içeren ilk uluslararası film festivali olacak. Festival yeniliklerin peşinde koşan sanatçıları, teknoloji tutkunlarını, düşünürleri, bilim adamlarını, hacker’ları ve girişimcileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Kaspersky’nin çevrim içi dergisi Tomorrow Unlocked tarafından düzenlenen etkinlik, film yapımcılarını teknolojinin dünyayı nasıl şekillendirdiğini anlatmaya davet ediyor. Ortaya çıkan eserlerin karmaşık teknik bilgileri kolay anlaşılabilen etkileyici hikayelere dönüştürmesine önem verilecek. Organizatörler işlenecek konuların gizlilik, gelecek ve topluluklar gibi konuları içermesini fakat bunlarla da sınırlı kalınmaması gerektiğini vurguluyor.

TUFF jürisi tarafından seçilecek en iyi on kısa film 5 Nisan 2020’de Barselona’da gösterilecek. Büyük ödülü kazanan filmin yapımcısı 10.000 dolarlık ödüle sahip olacak. İlk dörde giren diğer filmler 3.000 dolar, geri kalan altı finalist de 1.000 dolarlık ödül alacak.

Kaspersky Global Marka İçerikleri Direktörü Povel Torudd, “Bu yaz çıkarmaya başladığımız Tomorrow Unlocked dergisinden sonraki diğer büyük adım olan ilk film festivalimizi başlattığımız için heyecanlıyız. Modern dünya teknolojiyle gelişiyor ve bu teknoloji geleceğimizi şekillendiriyor. Ancak herkes bunu tam olarak kavrayamıyor. İşte bu yüzden yaratıcı zihinleri davet ederek onlardan insanlara dokunan, ilham veren ve onları eğiten teknoloji hikayeleri anlatmalarını istiyoruz. Harika hikayeler anlatan yüksek kaliteli kısa filmleriyle sinema dünyasına adım atmış birçok yeni film yapımcısı var ve bu yetenekli kişilere teknoloji dünyasında çalışan uluslararası bir kitleye ulaşma imkanı sunuyoruz.” dedi.

Finalistler 6-8 Nisan 2020 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek dünyaca ünlü siber güvenlik konferansı Güvenlik Analistleri Zirvesi’nde de gösterilecek. Bu uluslararası etkinliğe önde gelen zararlı yazılım araştırmacıları, global emniyet teşkilatları ve finansal hizmetler, teknoloji, sağlık, üniversite ve kamu sektörlerinden üst düzey yöneticiler katılacak.

Ücretsiz başvurular 20 Şubat 2020 tarihine kadar kabul edilecek. Kısa ve öz hikayeler anlatabilenler ise en fazla beş saniyelik bir teknoloji hikayesi çekip YouTube’da #tuff5sec etiketiyle paylaşarak “The Five-Second-Challenge” yarışmasına katılabilecek. En iyi hikayeler 500 dolara ulaşan ödüller kazanacak. Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgileri festivalin web sitesinde bulabilirsiniz.

Tomorrow Unlocked Hakkında

Tomorrow Unlocked, Kaspersky tarafından hazırlanan bir çevrim içi teknoloji kültürü dergi ve film yapım merkezidir. Daha iyi bir gelecek için teknolojinin sunduğu imkanların anlatıldığı platformda makaleler, belgeseller ve kısa bilgiler yer alıyor.

Güvenlik Analistleri Zirvesi Hakkında

Her yıl düzenlenen Kaspersky Güvenlik Analistleri Zirvesi (Security Analyst Summit – SAS) önde gelen zararlı yazılım araştırmacılarını, global emniyet teşkilatlarını, siber acil müdahale ekiplerini ve finansal hizmetler, teknoloji, sağlık, üniversite ve kamu sektörlerinden üst düzey yöneticileri ağırlıyor. Önceki etkinliklerde Samsung, Adobe, Microsoft, BlackBerry, CISCO, Boeing, Interpol, Dünya Bankası, Team Cymru, The ShadowServer Foundation, ICSA Labs ve Fidelis Cybersecurity Solutions gibi dünyanın lider şirketlerinden isimler yer aldı. Konferans; tartışma ve bilgi paylaşımının desteklendiği, son araştırmaların ve yeni teknolojilerin tanıtıldığı ve siber suça karşı mücadelede iş birliğini artırma yollarının paylaşıldığı benzersiz bir ortam sunuyor.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!