Ulusal Programlama Yarışmasını Kazanan Öğrenciler Avrupa Yolcusu

Sıradaki içerik:

Ulusal Programlama Yarışmasını Kazanan Öğrenciler Avrupa Yolcusu

e
sv

İşte Yapay Zeka Başlangıçlarını Hızlandırmak İçin Acele Eden Teknoloji Devleri

23 Eylül 2019 12:00

Yapay zeka, uzun zamandır endüstrilerdeki teknoloji liderleri için ana odak noktası olmuştur. Perakendeden tarıma kadar her sektördeki büyük şirketler, makine öğrenmesini ürünlerine entegre etmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda, akut bir Yapay Zeka yeteneği yetersizliği var.

Aşağıda, hangi odak alanlarının en fazla dikkat çektiği konusunda şirketlerin en kazançlı olduğu Yapay Zeka edinme trendlerini derledik.

TEKNOLOJİ DEVLERİ AI SATIN ALIMLARINDA LİDER

Yapay Zeka yarışında Facebook, Amazon, Microsoft, Google ve Apple (FAMGA) gibi teknoloji devleri son 10 yılda agresif bir şekilde Yapay Zeka girişimlerini alıyorlar. 14 şirket ile Google (2012’den 2016’ya kadar önde gelen) ve 10 şirket ile Microsoft takip ediyor.

Apple’ın son yıllarda Google’ı geçmesine yardımcı olan Yapay Zeka çılgınlığı, yeni iPhone özelliklerinin geliştirilmesi için çok önemliydi. Örneğin, FaceID, kullanıcılar sadece ona bakarak iPhone X kilidi açmaya olanak tanıyan teknoloji, Apple’ın kaynaklanıyor.

Şirketler, Yapay Zeka yeteneklerini geliştirmeyi ve aranan yetenekleri yakalamayı (8/31/2019 itibariyle) hedefledikleri için, 2010’dan bu yana 635 Yapay Zeka satın alımı olmuş.

23https://www.cbinsights.com/research/top-acquirers-ai-startups-ma-timeline/

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!