Cyberpunk 2077 15 Dakikalık Oynanış Videosu

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 15 Dakikalık Oynanış Videosu

e
sv

Humankind Medeniyetin Kurallarını Yeniden Yazıyor

31 Ağustos 2019 12:00

Amplitude, 2011’de bağımsız bir uzay stratejisi oyunu ile başlayan stüdyo, gözlerini her zaman eve yakın bir sınırda tuttu: Dünya’nın tarihi. Şimdi, Sega ve bir dizi saygın 4X oyununun desteğiyle, Parisli geliştirici, türünün en güçlü örğinin topraklarını işgal etmeye hazır: Civilization’ın toprakları…

Sid Meier serisine saygı duyduğunu belirtiyor – oyun dünyası için önemli bir ilham kaynağı-. Ancak Aöplitude Civilization’ı, yalnızca artan bir gelişimi değil, aynı zamanda en temel ilkelerinin yeniden değerlendirilmesini hak eden on yıllık bir formül olarak görüyor.

Yeni başlayanlar için: tarihte hiçbir uygarlık tarih öncesinden günümüze kadar sürmedi. Bu, her büyük kültürün nihayetinde kaybolduğunu söylemek değildir: aksine bir arada harmanlanmışlardır. Amplitude’un bakış açısı açıkça Avrupa’dır – bugün dünyada bulabileceğiniz her ülkenin tarih boyunca bulunan malzemelerinden oluşan bir çorba olduğudur. Ve her birine kendilerine özgü lezzetler veren bu bileşenlerin çorbasıdır aslında.

İnsanlığın başlangıcında bile – toprağın yeşil ve el değmemiş olduğu tarih öncesi çağda, başkalarının sizden önce geldiği hissi var. Evet, populasyonunuzu büyütmek için kıskanç bir şekilde yiyecekleri önbellekte tutabilirsiniz, ancak aynı zamanda karşılaştığınız diğer kabileleri de kucaklayabilirsiniz, onların bilgisini paylaşırsınız.

Tarih öncesi dönem sona erdiğinde, on kültürden birini seçersiniz: Nubyalılar, belki de Eski Mısırlılar. Her biri, gerçek hayattaki meslektaşlarının ün kazandıkları bir güçle geliyor ve gelecek çağlarda için medeniyetinizin yüzünü oluşturacak – binalarınızın tarzını ve birliklerinin uzmanlıklarını tanımlayacak.

Yine de, Bronz Çağı’nın sonucuyla, Humankind çok kültürlü felsefesini etkin kılıyor. Bu noktada, hangi kişilere sahip olursanız olun kimliğini ortadan kaldıracak ve başka birini seçeceksiniz – belki de zafer yıllarının tadını çıkarmak için tam zamanında Romalılar olacaksınız. Geçmişiniz arkanızdan geçtiğinde, o son çağın kazanımları devam ediyor; selefinizin özellikleri ve yeni döneme katkıda bulunuyor.

Buradaki düşünce, medeniyetinizi tarih boyunca bu şekilde yönlendirmek, bir kültürün görünüşünü ve özelliklerini Dungeons and Dragons’daki çoklu sınıflar gibi donatarak yönlendirmektir. Sonunda, zaman içindeki yolculuğunuzun hikayesini anlatan bir ülkeniz olacak.

Bu size biraz romantik geliyorsa, Hearthstone için mümkün olan en iyi desteyi veya Diablo’daki en güçlü yapıyı bulmak için forumlara sıkça giren bir PC oyuncusunu düşünün o zaman. Amplitude, insanlık tarihini oynamanın birden fazla yolu olduğunu garanti ediyor. Özellikleri birbirleriyle tamamlayan kültürleri birleştirerek optimize edebilirsiniz – benzersiz birimlerden oluşan ordunuzu ve sınırlarınızı koruyacak veya limanlarınız için koruma sağlayacak olanları seçmek gibi…

Mutlaka hedeflememeniz gereken şey, nihai galip olmak. Bu, Humankind’ın Civilization’ın dayandığı varsayımlardan ayrıldığı bir sonraki yoldur: Amplitude’un söylediği gibi tarih kazanılamaz. Yağma ve fethetmeye hala yer olacaktır. Stüdyo ilk defa sıra tabanlı dövüş için özel bir ekip görevlendirdi. İ  mparatorluklar yükseldikçe, sonunda azalarak toza dönüşmeliler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!