Siber güvenlikte dijital direnişin  yeni çağını başlatıyorlar

Sıradaki içerik:

Siber güvenlikte dijital direnişin yeni çağını başlatıyorlar

e
sv

Hawk’ı satın alan Azerion, dijital reklamcılık pazarındaki pozisyonunu güçlendiriyor!

26 Ekim 2023 12:19

Azerion Fransa merkezli dijital reklam teknolojisi platformu olan Hawk’ı satın aldı. 

İngiltere ve Almanya’da da da ofisleri bulunan Hawk, 2022 yılında yaklaşık 50 milyon euro ciroya ulaşarak büyük bir başarı elde etti.

Gerçekleştirilen bu birleşme ile birlikte Azerion ve Hawk, reklamverenlere ve ajanslara, dijital açık hava, ses, bağlı TV (CTV) ve hiperlokal gibi yükselişte olan alanlarda, geniş kitlelere tek bir çok kanallı satın alma platformu aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayacak. Bu satın alma, Temmuz 2022’de Hawk ile kurulan başarılı iş birliğinin doğal bir uzantısı olup, Azerion’un platformunu stratejik olarak büyütme alanındaki yeteneğini gösteriyor.

Anlaşmanın şartları, Azerion’un nakit kaynaklarından finanse edilmek üzere yaklaşık 7 milyon euro ön ödeme karşılığında Hawk’ın %100 hissesini satın almasını ve geleneksel düzenlemelere tabi olarak önümüzdeki 3 sene boyunca kazanç elde edilmesini öngörüyor. Bu tutarın da 20 milyon euronun biraz üzerinde olacak şekilde sınırlandırıldığı ayrıca belirtiliyor.

Azerion Operasyon Başkan Yardımcısı Mickael Ferreira, satın alma sonrası şunları söyledi: “Hawk’a, Azerion’un dijital reklam platformuna hoş geldin demekten mutluluk duyuyoruz. Hawk, güçlü yerel ekipleri ve piyasada tanınan DSP teknolojisiyle, birleşik platformumuzun müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğini güçlendirecek. Aynı zamanda Azerion’u Fransız dijital reklamcılık pazarının liderlerinden biri haline getirirken İngiltere ve Almanya’daki varlığını da genişletecek.

Hawk’ın Kurucu Ortağı Hakim Metmer, ”Azerion’un bünyesine katılmaktan ve Avrupa’nın en büyük dijital reklam platformlarından birinin parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu süreçte iki platform arasındaki kültürel uyum hemen kendini gösterdi. Bu birleşme ile şirketler arasında uzun süredir devam eden iş ortaklığı daha da genişlemiş oldu.” dedi.

Hawk Kurucu Ortağı Renaud Biet, başarılı iş ortaklığı ile ilgili olarak düşüncelerini şu sözlerle belirtti: “Azerion’a katılmak, ajanslar ve reklamverenler tarafında çok kanallı reklamcılık çözümlerimizin daha da hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayacak. Ekiplerimizle birlikte, Azerion’un, Avrupa dijital reklamcılık pazarı alanındaki liderlik konumunu daha da sağlamlaştıracağımıza inanıyoruz.”

Azerion, Hawk’un çok kanallı satın alma platformunu ve kişiye özel aktivasyon teknolojisi sayesinde, bu alanlardaki güçlü pozisyonunu daha da güçlendirecek.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!