Paylaşımlı SD-WAN hizmeti nedir?

Sıradaki içerik:

Paylaşımlı SD-WAN hizmeti nedir?

e
sv

En iyi kameraya sahip akıllı telefonlar – Aralık 2018

11 Aralık 2018 22:57

Akıllı telefon seçerken ilk önce kamera kalitesine bakıyorsanız bu yazımız sizin için faydalı olabilir. PCkoloji ekibi olarak sizlere en iyi kameraya sahip akıllı telefon tercihlerini listeledik. Listemizi hazırlarken bu işte otorite olmuş diyebileceğimiz DxOMark’ı referans aldık. DxOMark, Telefon, fotoğraf makinesi ve objektif gibi cihazları belirli bazı testler ve algoritmalara tabi tutarak sıralama yapan bizim de yakından takip ettiğimiz bu işte öncü platformların başında geliyor.

En iyi kameraya sahip akıllı telefonlar – Aralık 2018

Her yeni telefon çıktığında listeyi güncelleyen platformdaki Aralık ayının en iyi akıllı telefonlarını sizler için biraraya getirdik. Hazırladığımız liste de dünyanın her ülkesinden telefon modelleri olsa da ağılığın Çin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. DxOMark testleri gerçekleştirirken telefonların ana kamerasını dikkate almakta. Değerlendirmenin telefonun ana kamerası için olduğunu bilmenizde fayda var. Karşınızda Aralık 2018 tarihi itibariyle en iyi kameraya sahip olan akıllı telefonlar:

Google Pixel 2

Listemizin onuncu sırasında Google’ın kendi telefonu olan Google Pixel 2 yer alıyor. Çıktığı günden beri kamerasıyla oldukça beğeni toplayan telefona platformun puanı 98. Telefon da rakiplerinden farklı olarak tek objektifli kamera bulunması dikkat çekiyor. Kamerasının çözünürlüğü 12 Megapiksel olan telefon listemizde onuncu sırada yer alıyor.

Xiaomi Mi 8

Dual kamerası ve 12 + 12 Megapiksel çözünürlüklü objektifiyle listemize giren Xiaomi Mi 8, platformdan 99 puan alarak listemizde dokuzuncu sırada yerini almayı başarıyor.

Samsung Galaxy S9 Plus

Listemizde sekizinci sırada yer alan telefon ise şimdilerde adını sıkça duyduğumuz Galaxy S9 Plus. Galaxy S9 Plus platformdan 99 puan alarak listemizde sekizinci sırada yerini alıyor. Yine dual kameralı bir model olan telefonun sunduğu çözünürlük 12 + 12 Megapiksel. 4K 60 fps desteği de sunan telefon, listede yer alan tek Güney Koreli model.

Apple iPhone XR

Kamerası her zaman ortalamanın üstünde olan Apple, listeye iPhone XR ile yedinci sıradan giriyor. Telefonun DxOMark puanı ise 101.  iPhone XR tek arka kamerası ile sergilemiş olduğu performans ile de tabiri caizse görenleri kendine hayran bıraktırıyor. Apple’ın yeni amiral gemisi 12 MP’lik arka kamerası ile 101 puan almayı başardı.

İlgili İçerik: 1200-1500 TL arası en iyi akıllı telefon tercihleri – 2018

Huawei P20

Çinli markanın listedeki ikinci modeli olan P20, biraz abisi P20 Pro‘nun gölgesinde kalmış olsa da altıncı sırada yer almayı başarıyor. 12 + 20 Megapiksel çözünürlük sunan ana kamera, DxOMark testinden 102 puan almayı başarıyor.

Xiaomi Mi MIX 3

Listemizde beşinci sırada bulunan Xiaomi Mi MIX 3 12 MP kamerası ve Optik Görüntü Sabitleyici gibi özellikleriyle platformdan 103 puan almayı başarıyor.

Samsung Galaxy Note 9

Listenin dördüncü sırasında Samsung Galaxy Note 9 bulunuyor. Telefonun aldığı puan ise 103 . Bu telefon modelinin de ana kamerası dual pixel teknolojisiyle donatılmış ve 12 Megapiksel çözünürlük sunuyor.

HTC U12+

Uzun süredir sessizliğini koruyan Tayvanlı markanın yeni modeli HTC U12+, 103 puanla listenin ikinci sırasında yer alıyor. 12 + 16 Megapiksel çözünürlük sunan telefon, 4K 60 fps video kayıt edebiliyor.

Apple iPhone XS Max

Listenin ikinci sırasında Apple’ın iPhone XS Max modeli yer alıyor. Telefonun DxOMark puanı ise 105. 12 + 12 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Telefon 4K 60 fps video kayıt desteği de sunuyor.

Huawei P20 Pro

Listenin birinci sırasında Huawei P20 Proyer alıyor. Telefonun platformdan aldığı puan ise 109. Halen bu puanı geçen bir model olmadığını da belirtelim. Rakiplerinden farklı olarak iki yerine 3 ana kameraya sahip olan telefonda 40 + 20 11 8 Megapiksel çözünürlük sunuluyor.

DxOMark testleri nasıl yapılıyor?

Platformda testler sırasında 1500 kare fotoğraf çekilip 2 saat video kayıt ediliyor. Yapılan testler sonucunda telefonlara biri video diğeri fotoğraf kategorisinde olmak üzere ayrı ayrı puan veriliyor. Verilen puanların ortalaması alınarak her bir telefon için bir sıralama oluşturuluyor. Bu sıralama yeni telefonlar test edildikçe değişiyor.

İlgili İçerik: 2000 – 3000 TL arası en iyi android akıllı telefon tercihleri – 2018

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!