Haftanın en çok satan TV’si: Hafta 23

Sıradaki içerik:

Haftanın en çok satan TV’si: Hafta 23

e
sv

En İyi Apple Watch Uygulamaları

08 Haziran 2020 11:58
2020’de Kullandığımız En İyi Apple Watch Uygulamaları

Fitness, uyku ve seyahat için olmazsa olmaz Apple Watch uygulamaları

En iyi Apple Watch uygulamaları için bile enteresan bir yıldı. 2019’un ortalarında Watch büyüsünü kaybeder gibi oldu, pek çok büyük isimli uygulama Watch’tan toplu halde çekildi. Gerçi problem Apple Watch’un kötü bir fikir olması değildi.

Bunun ötesinde, buradaki seçkimizde de görüleceği üzere, sorun şuydu ki, uygulamalar yanlış soruyu cevaplamak için tasarlanmışlardı: bir Watch uygulaması yapabilir miyiz diye sordular, yapmalı mıyız diye sormadılar!

WatchOS 6 ilk kez Apple Watch’a bir App Store getirdi. Bu belki uygulama geliştiricilerin Apple Watch’u ciddiye almalarını sağlar. Böylelikle 2020 kolunuzda muhteşem uygulamalar taşıyor olmanızı da sağlar, belli olmaz.

Apple Watch 5 de oldukça gelişiyor ve ilgi çekiyor. Sizin şu an bu listeye bakacak olmanızın sebebi de bu olmalı. Açıkçası şu an piyasadaki en iyi akıllı saat bu, gerçi yakında Apple Watch 6 da onun yerini alacaktır.

Bizim favori uygulamalarımız, kötü geçen seneye rağmen hala çekilmemiş olanlar, yapılmış olması şart olanlar. Hala hayattalar çünkü faydalılar, eğlenceliler ya da hayatınızı bir tık daha kolaylaştırıyorlar.

Bu listede podcast dinleme, programları erteleme, fit kalma, iş halletme, eğlenme, gezip dolaşma gibi ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz uygulamalar var.

En iyi Apple Watch uygulaması: Pandora: Müzik ve Podcast

Ücretsiz ama uygulama içi satın almalar mevcut. Şubat 2020’de Apple Watch’ta Pandora gelişmeleri oluyordu ki şu an çok daha güncel gelişmeler mevcut ki o da çoğunlukla Siri hakkında. Siri desteği artık hem İos hem Appla Watch uygulamasında var; ilki size koleksiyonunuza müzik ya da premium üyeliğiniz varsa özel bir müzik listesini ekleme şansı tanıyken ikisinde de Siri’yi kullanarak bir parçayı beğenip beğenmediğinizi kaydedebiliyorsunuz. Apple Watch placback’i de Siri ile kontrol edebiliyorsunuz, örneğin Siri’ye özel bir radyo istasyonunu, albümü ya da podcast’i çalmasını söyleyebiliyorsunuz.

Eskiden olduğu gibi Pandora hala basit ve efektif, Appla Watch’un limitli ekranından en iyi şekilde yararlandırıyor ve İphone, Apple TV ve Watch cihazlarında çalışıyor. İnanılmaz geniş bir müzik kütüphanesi var ve müzik keşfedebilmeniz için çok güzel özellikleri var, beğeneceğiniz müzikler, başkalarının beğendiği müzikler karşınıza çıkıyor, Premium versiyonunda ise ses kalitesi artıyor, kişiselleştirebilecekleriniz artıyor ve reklamları kaldırıyor. Maalesef hala global olarak ulaşılabilir değil, sadece Amerika’daki kullanıcılar için.

Fitness ve koşu için en iyi Apple Watch uygulamaları

Şu kesin ki ikinci modelden itibaren Appla Watch’un ana dürtüsü fitness’tır. GPS’i, kalp atış oranı, su geçirmezliği ve gelişmiş sensörleriyle spor yapanlar için tüm gerekenleri karşılıyor, hatta spor salonu ekipmanlarıyla bile etkileşime geçebiliyor. Daha sağlıklı bir zihne ve bedene sahip olmak isteyenler için bu Apple Watch’lar yeni dönemin olmazsa olmazı.

Peloton

Uygulama içi satın almalar dışında ücretsiz bir uygulama. Fakat ismi sizi yanıltmasın, bir bisiklet yarışı teriminden esinlenilmiş ve aşırı pahalı egzersiz bisikletine arkadaşlık etsin diye tasarlanmış ama Peloton sadece bisikletçiler çin değil. Koşu, yoga ve yüksek performans çalışmalarda da bir fitness yardımcısı kendisi. Hatta daha da ileri giderek yönlendirmeli bölümleriyle meditasyon yapmanızı bile sağlıyor.

Peloton uygulaması stream video dersleri, ilerleme takip etme, arka plan müziği gibi sizi motive edebilecek pek çok birleşene sahip. Chromecast kullanarak iPhone ya da iPad’dan uyumlu TV’lere video gönderebilir ve egzersiz esnasında ara bellek sorunu yaşamayı engelleyebilirsiniz.

Watch’un ekranı çok da büyük değil ama elde ne varsa da hakkını veriyor. Pek çok konuyu aynı anda gösterebiliyor. Apple’ın Health uygulaması ile uyumlu da çalışarak bilgilerinizi güncel tutuyor. Bu uygulama sadece Appla Watch’unuza bağlanmıyor, Bluetooth uyumlu monitörünüz varsa, oraya da bağlanabilir.

Strava: Koşu ve Bisiklet Egzersizi

Uygulama içi satın almalar dışında ücretsiz. Ciddi fitnessçılar için Strava’nın anlatılmasına ihtiyaç yok: Koşucular, bisikletçiler, yüzücüler, spor salonuna gidenler, kayak yapanlar, yogiler; hepsi için dünyanın en iyi fitness uygulaması bu olsa gerek. Son versiyonda Apple’ın Workout uygulamasında kaydettikleriniz Strava ile direkt olarak uyumlanıyor ve fitness aktivitelerinizin nasıl gittiğini genel bir tablo olarak takip edebiliyorsunuz.

Strava sürekli güncelleniyor, en son yüzücüler ve koşucular için daha kapsamlı analizler yüklendi, yine kayak yapanlar için de aktivite paylaşma ve interaktif 3D haritalar mevcut artık.

Strava’nın en büyük artısı sosyal kısmı, diğer GPS uyumlu fitness uygulamalarından bu şekilde ayrılıyor, performansınızı sadece kendi geçmişinizle değil diğer kullanıcılarla da karşılaştırabiliyorsunuz, belirli coğrafi bölgelerin kralı ya da kraliçesi olmak için yarışabiliyorsunuz ve arkadaşlarınızla, takipçilerinizle paylaşarak destekleyici yorumlar, yardımcı olabilecek geri bildirimler alabiliyorsunuz.

Gymatic Spor Takipçisi

Uygulama içi satın alma dışında ücretsiz. Gymatic insan gözlerine görünmeyen verilere sahip olduğunu söylüyor. O zaman siz nasıl okudunuz? Kötü pazarlama sistemi bir yana, uygulama güçlü ve faydalı özelliklere sahip. Kalori takibi diğer uygulamalardan daha gelişmiş vaziyette çünkü ne çeşit bir egzersiz yaptığınızı kesin bir şekilde ayırdedebildiği için kaloriyi de ona göre hesaplayabiliyor.

Gymatic, crossfitçiler, vücut geliştiriciler, ağırlık kaldıranlar, HIIT yapanlar, makine egzersizleri yapanlar için idealken, koşu, bisiklet, kürek ve tırmanış gibi faaliyetlerde de kayıt tutuyor.

RocketBody

Uygulama içi satın alma dışında ücretsiz. Ciddi fitness’çılar için tasarlanmış olan Rocketbody sadece ne yaptığınızın kaydını tutmuyor. Gelişmenizin tahminlerini yapıyor ve gelecek çalışmalar, spor aktiviteleri için maksimum fayda için planlar yapıyor.

Bu da akıllı algoritması, ECG takibi ile mümkün oluyor. Ayrıca çalışmalarda ne kadar kalori kaybettiğinizi hesap ederken yediğiniz yemeğin bilgisi girdiğinizde onu da hesaba katıyor.

Formatının kullanımı da oldukça basit. Pek çok uygulama gibi bu da ücretsiz ancak uygulama içi üretlendirmeler mümkün. Yıllık üyelik ile daha fazla özelliğe kavuşmak mümkün.

Seven -7 Dakika Sporu

Uygulama içi satın alma dışında ücretsiz. 7 dakikada ne yapabilirsin ki? Bir buçuk pop şarkısı dinleyebilirsiniz.  Bir dizinin onda birini izleyebilirsiniz. Ya da hayatınızı değiştirebilirsiniz. Seven bunu vaadediyor. Günde sadece yedi dakikasını bu uygulama ile çalışmaya ayıran herkesin daha fit olacağını iddia ediyorlar.  Spor salonuna yazılmadan, ekipmansız, sadece siz ve Apple Watch’unuz.

Biz yine de telefonunuzla başlamanızı öneririz, her bir egzersizin düzgün bir şekilde nasıl yapılacağını gösteriyor ve Apple Watch ekranından bunu hakkını vererek izlemenize imkan yok. Yanlış hareket yapıp iyi bir şey yapayıp derken sakatlanmanın manası da yok. Ne yapılması gerektiğini öğrendikten sonra ise Watch’unuza bırakabilirsiniz artık kendinizi, egzersizler, aralar ve aktivitenizin kayıtları ondan sorulur.

Kullanması çok kolay pek çok kullanışlı egzersiz içeriyor, motivasyon sağlıyor.

Start With Yoga – Yoga ile Başla

Tam da adındakini vaadeden bir uygulama. Güne yoga ile başlamanız için tasarlanmış bir uygulama. Çoğu yoga uygulaması için telefonunuza bakmanız gerekiyor, bu da yoga için çok da uygun bir şey değil. Bu uygulama ile ise iphone yoga ile sizin aranıza girmemiş, dikkatinizi dağıtmamış oluyor.

Başlamak için beş önceden tanımlanmış rutininiz var ve kendi rutinlerinizi oluşturmak için önce iPhone’da ayarlamalarınızı yapabiliyorsunuz. Bir pozda ne kadar kalmak istediğinizi de uygulamaya belirtiyorsunuz ve her bir streç, bir sonraki aşamaya geçiş kaydediliyor. 

Yogaya yeni başlayanlar için ideal bir uygulama. Bu pratiklerde daha deneyimli olanlar için çok da bir şey yok aslında. Bu arada, her egzersiz uygulaması için geçerli olan bir şeyi bunu tanıtırken hatırlatmış olalım, her zaman bir uzman tavsiyesine başvurun ve eğer bir sağlık durumunuz varsa ona göre önleminizi ve kararınızı alın.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!