Google Chrome İçin Yeni Bir Özellik Yayımlandı

Sıradaki içerik:

Google Chrome İçin Yeni Bir Özellik Yayımlandı

e
sv

X Platformu Hesap Kapatma Kararlarıyla Gündemde

23 Şubat 2024 12:39

Elon Musk tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan X platformu, Hindistan hükümetiyle yaşadığı hesap kapatma vakalarıyla tekrar gündeme geldi.

Hindistan hükümeti, yasa dışı organizasyonlarla ilişkili olduğunu iddia ettiği bazı hesapların kapatılmasını istemişti. X yönetimi ise bu talebi yerine getirmenin şirketin ülkedeki faaliyetlerine zarar vereceğini belirterek tüm hesap kapatma taleplerini onaylamak zorunda kaldı. X platformu, son dönemde aldığı kararlarla eleştiri topluyor.

Hindistan hükümetinin talebi doğrultusunda hesap kapatma yoluna giden platform, kullanıcıların düşünce özgürlüğünü serbestçe ifade edebilmeleri için mücadele edeceklerini açıkladı. Kapatılan hesaplara özel bilgilendirme mesajları gönderildiği belirtiliyor. Öte yandan Elon Musk, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. X platformundaki özgür söylem ifadeleriyle dikkat çeken Musk, ödülü alabilecek mi merak konusu.

Hindistan hükümetinin, çiftçi protestolarıyla ilgili hesapları yasaklamak istediği ve bu konuda yapılan paylaşımların kalıcı olarak silinmesini talep ettiği biliniyor. Teknoloji şirketleri, ekonomik gelir potansiyeli taşıyan ülkeleri kaybetmek istemedikleri için bu tür talepleri yerine getirmek zorunda kalıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!