German Bionic, CES 2023’te En Hafif Elektrikli Dış Giysisini Görücüye Çıkardı

Sıradaki içerik:

German Bionic, CES 2023’te En Hafif Elektrikli Dış Giysisini Görücüye Çıkardı

e
sv

Daha İyi Bir Gece Uykusu İçin En İyi Uyku Uygulamaları Ve Araçları

03 Ocak 2023 12:00

Teknolojinin bu yıl daha fazla yakalamanıza yardımcı olmasına izin verin.

Her yıl birçoğumuz yeni yıl kararları listelerimize “daha ​​iyi beslen”, “daha ​​az stres” ve “forma gir” gibi şeyler koyuyoruz. Ve uyku, tüm bu hedeflere ulaşmada büyük rol oynayabilir. Dinlenmeyi kaçırmak, abur cubur yememize neden olur ve kendimizi iyileştirmeye çalıştığımız hemen hemen her yolun zararına stres hormonları pompalar. Neyse ki, teknoloji yardımcı olabilir; iPhone veya Android cihazınızdaki uyku vakti modlarının yaptığı gibi, uyumak için yeterince zaman ayırmamızı hatırlatmanın yanı sıra, yaptığınız uykuyu daha derin ve dinlendirici hale getirmenize yardımcı olabilecek başka araçlar da var. 2023’te biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyanlar için, uyumanıza yardımcı olacak, denediğimiz ve sizin için de işe yarayabilecek birkaç aracı burada bulabilirsiniz.

Oura Yüzüğü

Oura’nın akıllı yüzüğü, gündüz aktivitenizi ve gece uykunuzu (veya ne zaman yattığınızı) takip ederek size her sabah birden 100’e kadar genel bir puan verir. Sıcaklık, hareket, kan oksijeni ve nabız sensörlerini kullanan Oura, çeşitli uyku evrelerinde ne kadar süre kaldığınıza dair fikir edinir ve bu verileri daha kaliteli dinlenmenin yollarına ilişkin öneriler sunmak için kullanır. Test ettiğimizde, günlük yaşama sorunsuz bir şekilde girerken sağladığı verileri takdir ederek “giyilebilir cihazları sevmeyen insanlar için mükemmel giyilebilir cihaz” olarak adlandırdık. Birkaç gün taktıktan sonra, incelemecimiz varlığını hızla görmezden gelmeye başladı, bu da muhtemelen onu yatakta takma ihtimalinizin bir fitness bandından çok daha fazla olduğu anlamına gelir.

Ekranı olmadığı için Oura’nın tüm bilgileri size refakatçi uygulaması aracılığıyla geliyor. Bu ekran eksikliği aynı zamanda yedi güne kadar pil ömrünü sıkıştırabilmenizin de nedenidir; bu önemli bir özelliktir, çünkü hiçbir cihaz gecelerini şarj cihazında geçirmek zorunda kalırsa uykunuzu izleyemez.

Fitbit Inspire 3

Ekranlı bir giyilebilir cihazı tercih ederseniz, daha az rahatsız edici olma ve daha uzun pil ömrüne sahip olma eğiliminde olduklarından, uyku takibi söz konusu olduğunda bir fitness takipçisi tartışmasız bir akıllı saatten daha iyidir. Bu, sonunda yeniden şarj edilmesi gerekene kadar arka arkaya birçok gece yatakta takma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Oura’dan çok daha uygun fiyatlı olan Fitbit’s Inspire 3, şu anda en iyi fitness takipçisi için bütçe seçimimiz ve Z’lerinizi takip etmek için iyi bir iş çıkarıyor.

Yaklaşık 100 $’a satılıyor ve kalp atış hızı, sıcaklık, hareket ve kan oksijeni dahil olmak üzere Oura’ya benzer sensörlere sahip. Şirket, uyku ölçümlerini genişletmek için çok çaba sarf etti ve uygulama, uykunun her aşamasında ne kadar zaman harcadığınıza dair ayrıntılı bilgiler sunabilir. Premium üyelik olmasa bile her sabah bir uyku puanı alırsınız. Ayda 10 dolarlık üyelikle, puanın daha ayrıntılı bir dökümünü alırsınız, böylece zaman içindeki uyku eğilimlerinizi daha iyi takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, Inspire 3’teki alarm, daha hafif bir uyku evresindeyken sizi uyandırabilir, böylece tekrar çevrimiçi olmak o kadar sarsıcı olmaz.

Hatch Restore

Kısmen gün doğumu çalar saati, kısmen ses makinesi olan Hatch Restore, uykudan önce, uyku sırasında ve sonrasında yardımcı olma özelliği nedeniyle akıllı ışıklara yönelik kılavuzumuzda birinci oldu. Restore, sizi hayaller alemine götürmek için rehberli egzersizler ve uyku hikayeleri sunar ve oraya vardığınızda sizi uykuda tutmak için beyaz veya pembe gürültü sesleri arasından seçiminizi yaparsınız. Uyanmak için, hafif gün doğumu alarmı yavaşça aydınlanarak gün doğumunu taklit eder ve beyninizi sabaha hazırlar. Buradaki uyarı, uyku meditasyonları ve rehberleri kitaplığına erişmek için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak ve bu şu anda ayda 5 dolar veya yılda 50 dolar.

Philips Hue Akıllı Işıklar

Philips Hue White + Color’ın satın alabileceğiniz en iyi akıllı ampuller olduğunu düşünüyoruz ve uyku vakti yaklaştığında ampulleri daha sıcak bir renge değiştirmek üzere programlamak gibi bazı özellikler uyumanıza bile yardımcı olabilir. Sadece dinlenme zamanının geldiğine dair ince bir ipucu elde etmekle kalmaz, aynı zamanda daha sıcak tonlarda güneş ışığını taklit eden mavi ışık seviyeleri daha düşüktür ve beyninizin uykuya hazırlanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca sesinizi kullanarak onları kontrol etme olanağına da sahipsiniz, bu nedenle ışıkları kapatmak için yataktan kalkmak yerine Alexa’dan veya Google Asistan’dan bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!