Witcher 3 Bu Yıl Daha Çok Sattı

Sıradaki içerik:

Witcher 3 Bu Yıl Daha Çok Sattı

e
sv

Blizzard Dava Açtıktan Sonra Warcraft’ın Çinli Benzeri Kapandı

30 Ağustos 2019 13:00

Ünlü Warcraft Karakterlerini kullanıyordu hatta bazılarının ismi bile aynıydı.

World of Warcraft Classic, Blizzard’tan bu ay çıkan tek patlama değil; World of Warcraft davaları da haberlere geri döndü. World of Warcraft’ı tabiri caizse kopyalayan bir web tabanlı ve mobil oyunun operatörü, Blizzard’ın kendisine dava açtığı tarihten iki hafta sonra işlemleri durdurdu.

Polygon tarafından bildirildiği üzere Blizzard, bu ayın başlarında Çinli oyun geliştiricisi Sina Games’e karşı bir dava başlattı ve “neredeyse tamamen Warcraft oyunlarından ve ilgili ürünlerden kopyalandı” dedi. Glorious Saga Facebook sayfasındaki ve Google Play listesindeki görüntüler (burada Glorious World olarak adlandırılıyor olsa da, ekranlar hala Glorious Saga olarak adlandırılıyor) açıkça Warcraft’tan alınmıştı, ancak Blizzard, davada benzerliklerin sadece görseller olmadığını çok daha derin olduğunu söyledi söyledi.

“İhlal Eden Oyundaki her karakter, Warcraft oyunlarından bir karakterden kopyalandı ve birçoğu“ Jaina Proudmoore, ”“ Gul’dan ”ve“ Malfurion ”gibi Warcraft oyunlarındaki popüler karakterlerin isimlerini bile taşıyor. İhlal Oyunu’ndaki her canavar, yaratık, hayvan ve araç, Warcraft oyunlarından kopyalandı, silahlar, muskalar ve diğer nesneler, doğrudan Warcraft oyunlarından, taklit edilmeden çekildiler.”

“Sanıklar, Blizzard’ın en son World of Warcraft genişlemesi olan Battle for Azeroth kapağına göderme amaçlayan  bir simge bile yarattı:

 

Blizzard, Warcraft  popülaritesinin onu etik olmayan geliştiriciler tarafından popüler bir hedef haline getirdiğini ve ayrıca diğer Sina Oyunları sürümlerinin Pokemon, Yu-Gi-Oh ve Naruto gibi tanınmış diğer franchise’lara dayandığını iddia etti. “Sanıkların işinin önemli bir kısmı (işlerinin tamamı olmasa bile) popüler eğlence özelliklerini ihlal eden sahte oyunlar üretip satıyor” deniyor.

Herhangi bir şüphe durumunda, kıyafet aynı zamanda World of Warcraft ve Glorious Saga karakterlerinin karşılaştırmalı resimlerini de içerir. Fiziksel benzerlikler açıktır ve hatta bazı isimler bile aynıdır: Glorious Saga’nın Malfurion’u ele alması, aslında Malfurion olarak adlandırılır ve Whisperwind’in kocası olarak tanımlanır. (Warcraft evreninde, Malfurion Stormrage, Tyrande Whisperwind’ın kocasıdır.)

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!