Google, reklam satışlarını yasaklıyor

Sıradaki içerik:

Google, reklam satışlarını yasaklıyor

e
sv

Artık Apple Music’i web’de kullanabilirsiniz

08 Eylül 2019 21:00

Apple Music, MacOS Catalina’da ilk kez gösterildiğinde teknoloji devinin ses projelerinin ana merkezi olarak iTunes’un yerini almaya ayarlanmış olsa da, çevrimiçi bir web uygulaması sürümünde (Spotify’ın sunduklarına benzer şekilde) herhangi bir hareket olmamıştı şimdiye kadar.

Bugün, Apple, Apple Music web uygulaması için herkese açık abonelerin mobil veya masaüstü uygulaması ile aynı işlevleri kullanmasına izin vermeksizin, herhangi bir şey yüklemelerine gerek kalmadan ortak bir beta sürümü başlattı.

Bu, küratörlük sizin için ve radyo bölümlerinin yanı sıra, hizmet tarafından seçilen çalma listelerinin yanı sıra çok çeşitli yeni, trend ve türe özgü müziği gösteren tam özellikli Gözat sekmesini de içeriyor. Arabirim aynı zamanda karanlık mod kullanıp kullanmamaya da adapte olacak durumda.

Bahsedildiği gibi, web uygulaması şu anda beta aşamasında, ancak halka açık olduğu için Apple Music’e abone olan herkesin kullanabileceği için ‘beta’ etiketinin esas olarak hala ütülenmesi gereken birkaç pürüz olabileceği anlamına geliyor veya Apple, hayranlarından geri bildirim alarak yapılması gereken bazı kullanıcı arayüzü geliştirmelerini yapmak istiyor.

Bir web arayüzü ekleme hamlesi, Apple’ın en son müzik akışı alanındaki Spotify gibi rekabete hükmetme arayışından kaynaklanıyor(Geçen yıl önemli ölçüde artan bir rekabet).

Bu faktöre ek olarak, Apple Music için bir web uygulamasına sahip olan Cupertino teknoloji şirketi, iTunes’a desteğini şu anda MacOS’un yakında piyasaya sürülmesiyle kendi ürünleri için yapmayı planladığı Windows cihazlarına bırakabilir.

Haziran ayında, Apple, iTunes’tan Catalina’dan gelen desteğin sona ereceğini ve akış devrimini daha iyi kucaklamak için ayrı Apple Music, Apple Podcast’ler ve Apple TV uygulamaları ile değiştireceğini açıkladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!