Twitter yeni özelliğini duyurdu: Konu Başlıkları

Sıradaki içerik:

Twitter yeni özelliğini duyurdu: Konu Başlıkları

e
sv

Alien Masaüstü FRP’si Gelecek!

3 okunma — 12 Kasım 2019 21:30

Free League Publishing ve 20. Yüzyıl Fox, Alien filmlerinin sert evreninde bir masa üstü RPG oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Oyuncuları karanlık, acımasız alan boşluğuna bırakacak, ancak bu uyarlama boş olmaktan çok uzak.

Alien: Rol Oynama Oyunu’nun sinema ve kampanya olmak üzere iki oynanabilir modu var. Sinematik seçenek, bir seansta filmlerin olaylarına benzer bir senaryoyu oynamanıza izin verir ve hiç de kaygı verici gelmeyen “yüksek bahisli ve hızlı ve acımasız oynanışı” vurgular. Kampanya modu daha fazla Gloomhaven yapısını alır ve oyuncuların Alien evrenini birden fazla oyun seansı boyunca daha serbest bir şekilde keşfetmelerini sağlar.

RPG, kuralların tanımını kesinlikle geride bırakıp doğrudan kısa yeni bölgeye girdiğini düşündüğüm 392 sayfalık temel bir kural kitabında geliyor. Free League Publishing bu kuralları ciltli kitapta yazdı ve yukarıdaki fragmanda görebileceğiniz harika resimlerle fırlattı. Çekirdek kural kitabının yanı sıra, bir dizi özel zar, bir harita seti ve bir GM Ekranı elde edeceksiniz. Free League Publishing’in masa üstü oyun hayranlarının en büyük zayıf yönlerini bildiği daha da belirginleşiyor.

Alien oyununun kuralları, İskandinav bilimkurgu hikayeleri ve Simon Stålenhag’ın çizimleriyle geliştirilen Loop’tan diğer masa oyunu uyarlamaları Tales’i de içeren Free League’in yayınladığı diğer RPG’lerin yapısını takip ediyor. Alien: Rol Yapma Oyunu’nda, hikayeyi denetlemek için resmi bir kanon danışmanı da var, bu yüzden filmlerin canını çok ciddiye aldıklarını söylemek güvenli.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!