Netflix’in bulut oyun hizmeti ABD’de testlere başlıyor

Sıradaki içerik:

Netflix’in bulut oyun hizmeti ABD’de testlere başlıyor

e
sv

YouTube güncellemesi, şarkıları telefonunuza söyleyerek aramanıza izin verecek

17 Ekim 2023 23:43

YouTube, kullanıcılarına platformdaki içeriklerini aramaları ve yönetmeleri için yeni yollar sunan büyük bir güncelleme yayınlıyor.

Bu değişikliklerin başında, bir şarkıyı sadece mırıldanarak, söyleyerek veya doğrudan YouTube’da çalarak arayabileceğiniz şarkıya göre arama aracının resmi olarak başlatılması geliyor. Shazam’a benzer şekilde işleyen bu araçta, telefonunuzdaki uygulamayı şarkının kaynağına doğru tutarak şarkıyı kaydedebiliyorsunuz. YouTube’un versiyonu “[girdiyi] orijinal kayıtla eşleştirmek için” yapay zeka teknolojisini kullanıyor. Bu ilk kez Ağustos ayında henüz beta aşamasındayken görülmüştü ve görünen o ki final versiyonu da aynı şekilde çalışıyor.
Önce YouTube’da Sesli Arama’yı etkinleştiriyorsunuz, ardından Şarkı kaydediciye geçiyorsunuz ve burada telefonunuzun mikrofonuna yaklaşık üç saniye boyunca melodiyi “çalmaya, söylemeye veya mırıldanmaya” devam ediyorsunuz. Bundan sonra, “ilgili resmi müzik içeriği” ekranda görünecektir.
Şarkıya göre arama özelliği “şimdilik” Android telefonlara özel olacak ve “önümüzdeki birkaç hafta içinde” kullanıma sunulacak. Sormuş olmamıza rağmen iOS’a ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok.

Ekstra kontroller
Güncellemenin geri kalanı, diğer özellikler daha genel olarak kullanılabilir olacağından daha az kısıtlayıcıdır. Çok şey ekleniyor, bu nedenle Siz sekmesinin tanıtımı gibi daha önemli değişikliklerin üzerinden geçeceğiz.

Şirkete göre bu yeni bölüm, kullanıcıların profil ayarlarını yapılandırabilecekleri, indirilenleri ve daha önce izledikleri videoları bulabilecekleri tek duraklı bir mağaza oluşturmak için kullanıcının hesap sayfasını Kütüphane sekmesiyle birleştiriyor. Böylece bölümler arasında gidip gelme zahmetinden kurtuluyorsunuz.YouTube oynatıcısı da ekstra kontroller alıyor. Mobil cihazlarda, “ses seviyesindeki sarsıcı farklılıkları azaltmak” için bir “Kararlı Ses Seviyesi” geçiş anahtarı ekleniyor. Bu, kötü ses karışımına sahip içerikler için oldukça yararlı olabilir. Sırada, tam da adından anlaşılacağı gibi, “istenmeyen kesintileri önlemek için” bir akıllı telefonun veya tabletin ekranını kilitleyen kilit ekranı var.
Son olarak, YouTube oynatıcısına basılı tutmak “oynatma hızını anında 2 katına” çıkarıyor. 2 kata kadar bas özelliği web, mobil cihazlar ve tabletlerde kullanıma sunulacak.

Gördüğünüz her şey “önümüzdeki haftalarda dünyanın dört bir yanındaki [kullanıcılara] kademeli olarak” sunulacak, bu nedenle yama geldiğinde gözünüzü dört açın. Şirket, “YouTube Kids uygulaması gibi YouTube’un diğer alanlarına modern tasarım öğeleri” getirdiğini açıklarken daha fazlası da yolda.

 

 

Daha fazla haber için;

Netflix’in bulut oyun hizmeti ABD’de testlere başlıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!