Nvidia (ve AMD) tüketicileri ikinci sınıf vatandaş olarak bırakıp yapay zekaya odaklanmayı planlıyor olabilir

Sıradaki içerik:

Nvidia (ve AMD) tüketicileri ikinci sınıf vatandaş olarak bırakıp yapay zekaya odaklanmayı planlıyor olabilir

e
sv

Yeni Samsung Galaxy S24 sızıntısı yapay zekalı fotoğraf düzenleme sihrini gözler önüne seriyor

14 Ocak 2024 20:36

Samsung Galaxy S24 telefonlarının 17 Ocak Çarşamba günü yapılacak resmi tanıtımına yaklaştıkça sızıntıların ardı arkası kesilmiyor ve bize ulaşan son sızıntı, telefonların sunacağı bazı yapay zeka fotoğraf düzenleme sihirleriyle dalga geçiyor.

Android Headlines, Galaxy S24 serisi için pazarlama materyalleri olduğu düşünülen materyalleri ele geçirdi ve Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro gibi telefonlarda Google Fotoğraflar ile mümkün olanlara benzer birkaç harika numara gösteriyorlar.

Altta bir Oluştur düğmesi bulunan bir fotoğraf düzenleme arayüzü ve bir fotoğrafın öznesinin kesilip çerçevede daha yükseğe taşındığını görebiliyoruz. Benzer bir özelliğin daha önceki sızıntılarda da gösterildiğini görmüştük.

Klipleri stabilize etmek ve içlerindeki gürültüyü azaltmak için yapay zekadan yararlanan video düzenleme geliştirmelerinden de daha önce bahsedilmişti. Bu yapay zeka geliştirmelerinin Galaxy S24 serisinin en önemli satış noktalarından biri olacağı açık.

Her şeyde yapay zeka

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yeni bir Google Pixel telefonunuz varsa, Google Fotoğraflar’da nesneleri bir fotoğraftan tamamen silmek ve resimdeki insanları ve nesneleri hareket ettirmek de dahil olmak üzere her türlü yapay zeka özellikli hileyi gerçekleştirebilirsiniz.

ChatGPT ve Google Bard’ın ortaya çıkışından, kısa süre önce Las Vegas’taki CES 2024’te tanıtılan Rabbit r1 gibi yüksek konseptli donanım cihazlarına kadar geçen bir yıl içinde yapay zekadan kaçmak kesinlikle zor oldu.

Samsung bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir ve şirketin Galaxy 24 söz konusu olduğunda sadece fotoğraf düzenleme araçlarıyla değil, aynı zamanda aramalarda gerçek zamanlı çeviriler gibi diğer özelliklerle de yapay zeka ile her şeyi yapacağına dair çok sayıda işaret var.

Sızan bir diğer potansiyel özellik ise, metninizin tonunu veya stilini birkaç dokunuşla değiştirmenize yardımcı olabilecek, yapay zeka ile geliştirilmiş bir ekran klavyesi. Birkaç gün içinde Samsung’dan tüm resmi duyuruları almalıyız.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!