Samsung Galaxy S24’ün önemli bir kamera güncellemesini kaçırdığı söyleniyor

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S24’ün önemli bir kamera güncellemesini kaçırdığı söyleniyor

e
sv

Windows 11, klasörler için yeni bir tasarım getiriyor

23 Temmuz 2023 15:55

Windows 11, Dosya Gezgini’nin çok konuşulan yenilenmesini ve bunun yanı sıra bir dizi başka özelliği getiren yeni bir önizleme yapısına sahip.  

Dosya Gezgini, Windows 11 arabiriminin temel direğidir – klasörler ve dosyalara göz atmak için masaüstünde kullandığınız pencerelerdir – ve Beta kanalındaki en son test sürümünde (derleme 22621.2050 / 22631.2050) tam bir revizyondan geçmiştir. 

Microsoft buna modernleştirilmiş bir Dosya Gezgini diyor ve yeni bir ayrıntı bölmesi, adres çubuğu ve arama kutusuyla birlikte geliyor. 

Dosya Gezgini’ndeki modernize edilmiş adres çubuğu, yerel (PC’de) veya bulut klasörlerini otomatik olarak tanır ve durumlarını bu şekilde gösterir ve OneDrive kullananlar için çubuk, bir bakışta görmek için depolama hizmetinin eşitleme durumunu taşır (artı bir kota açılır penceresi vardır). 

Bir Microsoft hesabında oturum açanlar için, Hızlı Erişim klasörleri de “güncellenmiş bir deneyim” ile yeniden düzenlendi. Ve son olarak, bir Azure Active Directory (AAD) hesabında oturum açanlar (iş kullanıcıları), bir döngüde gösterilen önerilen dosyaları alacaklar (dosya küçük resimlerinin yakında geleceği söylendi). 

Buradaki bir diğer önemli tanıtım, geçmişte hakkında çok şey duyduğumuz Dinamik Aydınlatma merkezidir. Bu, çevre birimlerinizi RGB aydınlatma ile kontrol etmek için merkezi bir yer sağlar, böylece sisteminizi donanım üreticilerinin birden çok üçüncü taraf uygulamasıyla şişirmek zorunda kalmazsınız. 

Acer, Asus, HP, HyperX, Logitech, Razer ve Twinkly dahil olmak üzere bir grup çevre birimi üreticisinin bu konuda Microsoft ile ortaklık kurduğu söylendi. 

Bu beta derlemenin başka yerlerinde, Windows Ink, kullanıcıların işletim sistemindeki düzenleme alanlarına yazabilmesi için güçlendiriliyor. Bu, örneğin, Windows 11 arabirimindeki bir arama kutusuna doğrudan yazabileceğiniz anlamına gelir; nihai hedef, ekran kaleminizi kullanıcı arabiriminde herhangi bir yere yazmak için kullanabilmenizdir. 

Burada, Hızlı Ayarlar’daki yeni bir ses düzeyi karıştırıcısı ve ayrıca Anlatıcı için yeni doğal sesler (İngiltere İngilizcesi, Çince, Japonca ve İspanyolca dahil) eklenmesi gibi bir sürü başka ayrıntı var. Tüm ayrıntılar için Microsoft’un derlemeyi tanıtan blog gönderisine bakın.


Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!