OPPO Find X2’nin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Sıradaki içerik:

OPPO Find X2’nin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

e
sv

Uzaktan Eğitim ve Çalışma İçin Güvenilir Modem

29 Nisan 2020 21:40

Keenetic Türkiye CEO’su Vefa Tarhan Enterprise next yazarı Fatih Sarı’nın konuğu oldu.

Enterprise next’ ın haberi;

COVID-19 süreciyle birlikte mavi ya da beyaz yakalı iş insanları, öğrenciler derken bir çoğumuz hayatımızı evlerimizden idame ettiriyoruz. Evdeki internet altyapımızı olduk.a etkileyen bu süreçte yapılması gerekenleri Keenetic Türkiye CEO’su Vefa Tarhan ile konuştuk.

Covid-19 salgını nedeniyle evlerde gerçekleşen uzaktan çalışma ve uzaktan eğitimin sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli konforlu internetin sağlanabilmesi için güncel cihazlar kullanmak gerekiyor. Yaşadığımız evlerin şu an, internet üzerinden çalışan interaktif eş zamanlı uygulamalarla iş, eğitim, ticaret ihtiyaçlarının sağlandığı alanlara dünüştüğünü belirten Vefa Tarhan, Bu süreçte internet kullanımının ve veri trafiğinin yüzde 30-40 artış bandında sürüyor. Bu yoğunlukta farklı kişi ve uygulamanın aynı anda çalışması için evin her yerinde kesintisiz internete ihtiyacı oluyor. Evlerde kaliteli, her noktadan .ekebilen kablosuz ürünlere veya ev büyükse birden fazla cihazın sorunsuz entegre kullanıldığı kablosuz sistemlere ihtiyaç var dedi.

Evlerdeki sorun büyük

Evlerdeki internet altyapısında bir yoğunluk olduğuna vurgu yapan Tarhan, Bu konuda olduk.a sorunlu evler bulunuyor. Defalarca ürün almış, değiştirmiş, problemini bir türlü çözememiş evler ve kullanıcılar var. Bu süreçte modemin bir aksesuar olmadığı ve teknik becerilerinin önemi daha da anlaşılıyor. Evlerde internete kablolu ve kablosuz bağlanan onlarca cihaz bulunuyor. Bunların en doğru, en kaliteli şekilde internete bağlanması gerekiyor. Hızlı ve güvenli internet bağlantısı için teknik konularda uzman kişilerden teknik destek alınması gerekiyor. Evdeki modemlerin şu anki teknolojik yeniliklere uyumlu olması, hızlı ve güvenli; konforlu internet ve enerji tasarrufu için çok önemli. Bu nedenle 5 yıldan eski ürünlerin sorgulanmasını ve yenilenmesini öneriyorum.

Ayrıca alınacak yeni cihazların kesinlikle güncel teknolojileri desteklemesi ve ileriye dönük yeniliklerin ve muhtemel güvenlik açıklarının, tehditlerinin giderildiği, tedbirlerin alındığı periyodik yazılım güncellemeleri ile sağlayabilmesi gerekiyor şeklinde görüş belirtti.

Keenetic Türkiye CEOsu Vefa Tarhan ile gerekleştirdiğimiz röportajın detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

ilgili haber linki;

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!