Twitter, İçerik Oluşturucuların Para Kazanmasına Yardımcı Olmak İçin Uygulama İçi ‘Paraları’ Başlatabilir

Sıradaki içerik:

Twitter, İçerik Oluşturucuların Para Kazanmasına Yardımcı Olmak İçin Uygulama İçi ‘Paraları’ Başlatabilir

e
sv

Ubisoft Üç Oyunu İptal Etti Ve ‘Skull and Bones’u Bir Kez Daha Erteledi

13 Ocak 2023 17:00

Yayıncının mali görünümü tam olarak pembe değil.

Ubisoft’ta işler tam olarak yolunda gitmiyor. Yayıncı, geçen yaz öldürdüğü dört oyunun ardından üç oyunu daha iptal etti. Sadece bu da değil, şirket, ilk olarak E3 2017’de denediğimiz bir oyun olan Skull and Bones için bir erteleme daha duyurdu. Korsan simülasyonunun nihayet 9 Mart’ta çıkması gerekiyordu, ancak Ubisoft bunu erken kısma erteledi. Bu nisan ayında başlayacak olan 2023-24 mali yılının, Skull and Bones’un kamuya duyurulan altıncı gecikmesi.

Ubisoft bir finansal açıklamada, “Oyuncular, önümüzdeki beta aşamasında Skull and Bones’un güzelliğini keşfedebilecekler. Ek süre şimdiden karşılığını verdi ve son oyun testleriyle onaylanan kalitesinde etkileyici iyileştirmeler getirdi.” “Oyuncuların evriminden olumlu bir şekilde şaşıracaklarına inanıyoruz. Çok daha gösterişli ve dengeli bir deneyim sergilemek ve farkındalık yaratmak için daha fazla zamana sahip olmak amacıyla çıkışını ertelemeye karar verdik.”

Bu arada şirket, Ekim-Aralık çeyreği için mali projeksiyon hedefini yaklaşık 830 milyon Euro’dan (891 milyon $) yaklaşık 725 milyon Euro’ya (779 milyon $) düşürdü. Mario + Rabbids: Sparks of Hope ve Just Dance 2023, şirketin beklediği kadar iyi performans göstermedi. CEO Yves Guillemot, “Sektör, tüketici harcamalarını etkileyen kötüleşen ekonomik koşullar bağlamında mega markalara ve sonsuz canlı oyunlara doğru kaymaya devam ederken, zıt pazar dinamikleriyle karşı karşıyayız” dedi.

Ubisoft, net rezervasyonlarının yıl boyunca yüzde 10 düşmesini bekliyor. Daha önce, şirket bu gelirlerin yüzde 10 artmasını bekliyordu. Sonuç olarak, Ubisoft bu yıl için tahmini işletme gelirini yaklaşık 1 milyar dolar azalttı.

Ubisoft, ileriye dönük olarak kemerini sıkıyor ve daha az oyuna odaklanacak. Şirket, iptal edilen oyunların yanı sıra yakında çıkacak olan premium ve oynaması ücretsiz oyunlarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarında 500 milyon € (538 milyon $) değer kaybetti. Ayrıca, “hedefli yeniden yapılandırma, bazı temel olmayan varlıkların elden çıkarılması ve olağan doğal yıpranma” yoluyla önümüzdeki iki yıl içinde maliyetleri 200 milyon Euro’nun (215 milyon $) üzerinde azaltmayı hedefliyor. Ancak, büyük projeleri için “çok yetenekli insanları” işe almaya devam etmeyi planlıyor.

Kafatası ve Kemikler dışında, belki de Ubisoft’un bu yıl için elindeki en büyük oyun Assassin’s Creed Mirage. Avatar: Frontiers of Pandora’nın da Mart 2024’ün sonuna kadar gelmesi planlanıyor. “Büyük bir oyun” da dahil olmak üzere, diğer duyurulmamış premium oyunlar önümüzdeki mali yıl için yolda. Ubisoft’un en büyük markalarından bazıları için oynaması ücretsiz oyunlar da üzerinde çalışılıyor. Mevcut durum göz önüne alındığında, şirketin hit olması için hepsine olmasa da çoğuna ihtiyacı olacak.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!