Razer, Viper Oyun Faresinin Devamını Duyurdu

Sıradaki içerik:

Razer, Viper Oyun Faresinin Devamını Duyurdu

e
sv

Acer Türkiye Pazarlama Müdürü Sema Yıldız Röportajı

11 Mayıs 2022 15:04

Acer Türkiye Pazarlama Müdürü Sema Yıldız’a PCkoloji ekibi olarak marka hakkında önemli sorular ilettik ve cevapları aynen paylaşıyoruz:

Acer’ı okuyucularımıza kısaca anlatır mısınız?

1976’da kurulan Acer, kendini insanların hayatlarını iyileştirecek yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine, tasarlanmasına, pazarlanmasına, satışına ve desteğine adayan bir donanım, yazılım ve servis şirketidir. Bu misyonuyla Acer’ın teknolojiyi belirli bir kesime değil, herkese ulaştırmayı hedeflediğini, insan ve teknoloji arasındaki engeli kaldırmak için çalıştığını söyleyebiliriz. Toplumun ihtiyaç ve taleplerine karşılık gelecek en güncel ürün ve hizmetleri satışa sunarak satış sonrasında da kullanıcılara destek oluyoruz.

2021 yılında müşterilerinizin ihtiyaç ve taleplerinde bir değişiklik yaşandı mı?

Zaman geçtikçe bilgisayarlar daha güçlü hale geliyor. Dolayısıyla kullanıcıların elindeki cihazlar hantal, yavaş, üretkenliğini etkileyebilecek cihazlar olduğu için kullanıcılar pandemi döneminde yeni bilgisayarlara geçiş yaptılar. 2021 yılında bu senaryoyu yaşamaya devam ettik. Bu da tabii ki satışlara olumlu yansıdı. Pandemi döneminde en yüksek artışı pandeminin başında okulların yeniden açılacağı ve çevrimiçi olacağı dönemde yaşadık. Haftalık satış adetlerimiz normal satış adetlerinin 1,5 hatta 2 katına çıktı ve uzun haftalar bu şekilde devam etti. Geçtiğimiz yıl da ilgi artarak sürdü. Ayrıca normal bilgisayar formlarından daha farklı, özel cihazlara olan ilginin de arttığını gördük. İnsanlar uzun vadede üretkenliği devam ettirebilmek için bilgisayara ihtiyaç duyduğunun farkına vardı. Bununla birlikte tüm dünyayı etkileyen çip krizinden etkilensek de inovasyonlar tarafında olumsuz etkilendiğimizi söylemek pek doğru olmaz. Çip krizi gündeme geldiğinden beri, üç büyük uluslararası basın konferansı düzenleyerek en yeni teknolojilerimizi tanıttık. Antimikrobiyal ekranlı cihazlarımızı duyurduk ve satışa sunduk. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş olan ilk ürünümüz Aspire Vero’yu duyurduk ve farklı serilerde de Green PC dediğimiz doğa dostu ürünlerimizi duyurmaya devam ettik.

2021 yılında Türkiye’de en yoğun ilgi hangi Acer ürünlerine oldu?

Acer Nitro serisi ve Predator modelleri 2021 yılında da oyuncuların vazgeçilmezi oldu. Kullanıcılar, bu dizüstü bilgisayar serileriyle yüksek performans elde ederek en güçlü oyunları oynayabiliyorlar. Bu modeller renkli klavye aydınlatmaları ve özel tasarımlarıyla oyunculara hitap ediyor. Güçlü teknik özellikler, oyunculara yönelik etkileyici tasarım hatlarıyla birlikte cihazların en performanslı şekilde çalışması için oyunculara hitap eden özel soğutma sistemi bu modellerde mevcut. Yoğun talep gören modellerimizde Acer Aspire serisi ise her ortamda şık görünecek sade tasarım hatlarına sahip. Acer Aspire modelleri evde, okulda ve işte her kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek farklı donanımsal özelliklere sahip. Yüksek performans gerektiren yazılımları çalıştırabilen aynı zamanda oyun performansı konusunda da başarılı olan sade bir tasarımı tercih eden kullanıcılara da hitap ediyor. Her zaman için kullanıcıların favorisi olan Acer Swift modelleri uzun pil ömrünün ön plana çıktığı, hafif ve ince tasarımıyla çok rahat taşınabilen modeller. Hem gündelik hayatınızda hem de iş yaşamınızda Acer Swift modellerini kullanabiliyorsunuz.

Pandemi döneminde Türkiye’de oyun oynayan kişilerin oranı sıçradı. Acer olarak oyun seven kitleye ne tür yenilik ve yeni ürünler kattınız?

Pandemi ile bilgisayarlar, oyun dünyasında ciddi anlamda güç kazandı ve hayatımızdaki rolü giderek daha önemli hale geldi. Bu dönemde insanların evde daha fazla vakit geçirmesi sonrasında, özelikle oyun bilgisayarı kategorilerine de ciddi ilgi artışı yaşandığını gördük. Yapılan araştırmalar oyunda dizüstü tercih edenler için öncelikli kriterin yüksek performans olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Acer olarak bu kategorideki ürün yelpazemiz son derece geniş. Oyuncu dizüstü bilgisayarlarımız arasında öne çıkan ürünlerden Acer Nitro 5, eğlenme ve hobi amaçlı oyun oynayan ve daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, dengeli özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Predator markamız altındaki ürünlerimiz ise daha profesyonel oyunculara hitap ediyor. Bununla birlikte hem dizüstü bilgisayarlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda üst düzey oyunun, önümüzdeki dönemde de ana itici güç olmaya devam edeceğini öngörüyoruz.

2022 yılında yeni ürünler görecek miyiz?

Acer, toplumun ihtiyaç ve taleplerine karşılık gelecek en güncel ürün ve hizmetleri satışa sunma misyonuyla, kendini, insanların hayatlarını iyileştirecek yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine ve tasarlanmasına adayan bir şirket. Pandemiyle birlikte değişen dünya düzeniyle, evden çalışma ve uzaktan eğitim tüm ülke ve toplumlar için dijitalleşme sürecini zorunlu kılarken, Acer bu süre boyunca, en yeni ürünlerini, gerçekleştirdiği basın konferanslarında duyurdu. 2022 yılında da aynı şekilde yeni ürün ve çözümlerini duyuracak. Geçen sene duyurulan 16 inç ekranlı cihazlar ile Aspire serisinde harici ekran kartlı cihazları bu yıl daha sık görmeye başlayacağız. Aynı hanede birden fazla kullanıcının aynı bilgisayarı kişisel bilgisayarı gibi kullanmasına olanak sağlayan Chromebook’lar da en yeni teknolojilerle daha hızlı, kolay ve güvenli ultra-taşınabilir bir deneyim sunacak.

Acer Türkiye olarak 2022 hedefleriniz nelerdir?

Acer elbette inovasyonlar için çalışan bir şirket. Bu yüzden gelişmeleri takip ediyor ve uzun dönemli olarak planlamalar yapıyor. Kullanıcıların iyi bir deneyim yaşamasını ve ihtiyaç duyulan bilgisayarların erişilebilir olmasını hedefliyor. Son kullanıcılar için her zaman en uygun, erişilebilir cihazları onlarla buluşturmaya çalışıyoruz.  Bu yüzden mevcut durumda Acer ürünlerinin Türk tüketicisinde iyi bir algısı var. 2022 yılında yeni ürünlerimizle birlikte farklı ürün gruplarıyla, tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak bilgisayarlar sunmaya devam edeceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!