TCL, NXTPAPER teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor

Sıradaki içerik:

TCL, NXTPAPER teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor

e
sv

Screenly, Dijital Tabela Platformu İçin İnteraktif Uygulamalar Oluşturmayı Kolaylaştırıyor

31 Ağustos 2023 01:09

 

Screenly uzun zamandır yazılımcılara, Screenly Box donanımını kullanan kiosklar ve ödeme sistemleri için uygulamalar oluşturmanın yollarını sunuyor. Müşterileri arasında Amazon, NASA ve Lowe’s gibi şirketler bulunuyor. Bugün, Edge Apps’in lansmanı ile geliştiricilerin platformu için uygulama oluşturmasını kolaylaştırmak için bir sonraki adımı atıyor.

Bu yeni Edge Uygulamaları doğrudan cihaz üzerinde çalışabildiğinden, web’den sunulan içeriğe dayanan cihazların aksine, internet kesildiğinde bile çalışabiliyor. Ayrıca yerel olarak çalıştıkları için yükleme süreleri ve gecikme de azalıyor.

“Screenly’de on yılı aşkın bir süredir ekranları büyük ölçekte yönetiyoruz. Tüm bu karmaşıklıkları çözdük,” diyor Screenly CEO’su Viktor Petersson. “Edge Apps ile geliştiricilerin köklü web araçlarını kullanarak uygulamalarını oluşturmaya odaklanmalarını sağlıyoruz. Cihaz yönetiminden güvenlik yamalarına kadar tüm karmaşıklıkları yöneterek işletmelerin harcamalarını azaltmalarına ve pazara çıkış sürelerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.”

Petersson, şirketin pek çok müşterisinin daha karmaşık ve esnek uygulamalar oluşturmanın yanı sıra sensörler ve yazıcılar da dahil olmak üzere yerel donanımlarla çalışabilmenin daha iyi bir yolunu istediğini belirtti.

Screenly ve yeni Edge Apps platformunun vaadi, Screenly uygulama dağıtımı, cihaz yönetimi, işletim sistemi ve güvenlik işlevlerini yerine getirirken, geliştiricilerin uygulamaya odaklanabilmesidir.

Petersson, “Son on yılda, sektördeki tartışmasız en güvenli dijital tabela platformunu inşa ettik,” dedi. “Sadece görüntü, video ve web sayfalarını göstermek için her zaman ciddi şekilde aşırı mühendislik yapıldı. Bu nedenle Screenly’nin bir sonraki aşamasına geçebiliyoruz: ekran platformumuzu geliştiricilere açıyoruz.”

Bu Edge Uygulamalarını yazmak için geliştiriciler mevcut web geliştirme becerilerini yeniden kullanabilirler. Petersson ayrıca, çok benzer kavramlar kullandığı için Cloudflare Workers ve AWS Lambda gibi sunucusuz araçlara aşina olmanın uygulamalarını sağlamaya yardımcı olduğunu belirtti. Şirket, geliştiricilerin işe başlamasına yardımcı olmak için platformun yeteneklerini sergileyen bir dizi demo uygulama oluşturdu.

Daha fazla haber için;

Huawei ABD Yaptırımlarını Aşabilmek İçin Kendi 5G Çipini Geliştirdi Mi?

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!