SSD’ler Daha Güvenilir Hale Geliyor

Sıradaki içerik:

SSD’ler Daha Güvenilir Hale Geliyor

e
sv

Schindler Türkiye’de Yeni Atamalar

14 Mart 2023 11:00

Beş kıtada hizmet veren Schindler, Türkiye’deki yeni üst düzey atamalarını duyurdu. Schindler Türkeli Genel Müdürlüğü’ne Onur Şahan, İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne Ülkem Agazade Sirman, OMAK Genel Müdürlüğü’ne ise Efe Yetiş getirildi. 

 

Dünyanın en önemli asansör ve yürüyen merdiven tedarikçilerinden biri olan Schindler Grup, Türkiye’deki her geçen gün artan yatırımları ve büyüyen organizasyonuyla bağlantılı olarak yeni atamalar gerçekleştirdi.

 

2022 yılının en önemli yatırımlarından biri uzun süren bir hazırlık/değerlendirme sürecinin sonucunda üretim fabrikası da olan OMAK asansör firmasının satın alınarak Schindler iştiraki haline getirilmesi oldu. Burada yapılan, üretim fabrikası ve tüm üretim hatlarının alınması, organizasyonun yeniden şekillendirilmesi, Schindler kalite standartlarına uygun hale getirilerek yeniden faaliyete alınması oldu. Ayrıca 2023 yılı itibariyle Karadeniz Bölge Müdürlüğü kurularak Türkiye organizasyonu da büyümeye devam etti.

 

Hem Türkiye’deki , hem de Schindler Türkiye tarafından yönetilen Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, KKTC, Pakistan ve Gürcistan gibi ülkelerdeki liderliğini pekiştirerek yoluna devam eden Schindler Türkeli Genel Müdürlüğü’ne Onur Şahan, İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne ise Ülkem Agazade Sirman getirildi. Efe Yetiş de OMAK Genel Müdürü olarak atandı.

 

Onur Şahan/Schindler Türkeli Genel Müdürü 

 

Schindler Türkeli Genel Müdürü olarak atanan Onur Şahan, Niğde Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesinde Executive MBA eğitimini tamamladı.

Onur Şahan, Schindler kariyerine 2005 yılında Supervizör olarak başladı. 2010 yılında kurum içinde Anadolu Montaj Müdür Yardımcısı görevine getirilerek Anadolu’daki projeler için tüm kurulum sürecinin yönetimini üstlendi. Bir yıl sonra Schindler Türkeli Proje Müdürü olarak görevlendirildi. Sonrasında da sırasıyla Anadolu Montaj Müdürü, Türkiye Saha Operasyon Müdürü, Montaj Direktörü (Genel Müdür Yardımcısı), OMAK Genel Müdürü ünvanlarıyla Schindler Türkeli içindeki başarılı çalışmalarını sürdürdü.

2023 yılı itibariyle Schindler Türkeli Genel Müdürlüğüne getirilen Onur Şahan, aynı zamanda Schindler Türkiye tarafından yönetilen Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, KKTC, Pakistan ve Gürcistan’daki tüm operasyonların distribütörler aracılığı ile yürütülmesinden de sorumlu olacak.

 

Ülkem Agazade Sirman/Schindler Türkeli İnsan Kaynakları Direktörü 

 

Schindler Türkeli İnsan Kaynakları Direktörü olarak atanan Ülkem Agazade  Sirman, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. Kariyerine 2006 yılında İnsan Kaynakları Asistanlığı yaparak başladı. Bir yıl sonra P&G firması bünyesine İnsan Kaynakları Uzmanı olarak katıldı ve orada 3.5 yıl kadar çalıştı.

 

Ülkem Agazade Sirman, Schindler bünyesinde 2010 yılında İK uzmanı olarak göreve başladı. 2014 yılında önce İnsan Kaynakları Müdürü; daha sonra şirketin eğitim ve gelişim stratejisine liderlik etmek için Teknik Eğitim Müdürlüğü’nü yürüttü ve Schindler Akademi’nin kurulmasından sorumlu oldu.  15 yılı aşkın deneyime sahip olan ve Schindler Türkeli İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alan Sirman, İngilizce ve İspanyolca biliyor.

  

Efe Yetiş/OMAK Genel Müdürü 

 

OMAK Genel Müdürlüğü’ne atanan Efe Yetiş, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı.

Çeşitli firmalarda mühendislik ve satış konularında aktif görev alan Efe Yetiş, Schindler Türkeli bünyesine 2009 yılında Bölge Müdürü olarak katıldı. Ege, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden sorumlu olarak görev yaptı. 2023 yılı itibariyle OMAK Asansör Genel Müdürlüğü’ne atanan Efe Yetiş, Almanca ve İngilizce biliyor.

kaynak: Schindler Basın Bülteni

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!