Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro’nun titanyum yapısıyla eşleşebilir

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro’nun titanyum yapısıyla eşleşebilir

e
sv

Microsoft, Windows Haritalar, TV ve Filmler uygulamalarını yeni Windows 11 yüklemelerinden kaldırıyor – işte kullanıcılar için anlamı

0 okunma — 03 Kasım 2023 23:56

Microsoft, Windows 11 Build 25987 ile başlayarak Windows 11’in yeni yüklemelerinden Windows Maps ve Movies & TV uygulamalarını kaldırmış görünüyor.

Güncelleme, Microsoft’un Windows meraklıları ve sektör profesyonelleri için yeni Windows sürümlerinin ve özelliklerinin önizlemelerini denedikleri resmi topluluğu olan Windows Insider’lar için bu hafta geldi.

Açık olmak gerekirse, Windows 11’in önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, Windows 11 Build 25897’ye yükseltseniz bile bundan etkilenmeyeceksiniz. Windows Maps ve Movies & TV uygulamalarınız cihazınızda olmaya devam edecektir. Ayrıca, Microsoft’un bu uygulamaların kaldırıldığına dair herhangi bir işaret vermediği, bu uygulamaları Microsoft Store’dan edinmeye devam edebileceğiniz ve güncellenmeye devam edecekleri bildirildi.
Bunun anlamı, bugünden itibaren Windows 11’i temiz bir şekilde yüklediğinizde, bu iki uygulamanın önceden yüklenmeyeceğidir. Microsoft, bir Windows Insider Blog gönderisinde yukarıdakilerin tümünü doğruladı, ancak bu kararı neden verdiğini detaylandırmadı. NeoWin, isterseniz bunları silebileceğinizi ve bunu yapmanın yalnızca birkaç megabayt disk belleğini boşalttığını belirtiyor. Nadiren güncellendikleri ve Microsoft’un kısa süre önce Windows Haritalar için çevrimdışı desteği kaldırdığı düşünüldüğünde, bu iki uygulamanın kaderinin ne olacağını söylemek zor.

Bu hamlenin etkisi ne olacak?
Çoğu Windows kullanıcısı bu uygulamaların farkında bile olmayabilir, bu nedenle bundan sonra Windows 11’i temiz bir şekilde yükleyenler tarafından muhtemelen çok fazla özlenmeyeceklerdir.

Ancak Microsoft, Windows 11 işletim sistemini genel olarak optimize etmek ve kolaylaştırmak için adımlar atıyor gibi görünüyor. En son büyük sürüm güncellemesi olan Windows 11 23H2’de Sohbet’in kaldırıldığını ve işlevselliğinin Microsoft Teams’in ücretsiz sürümüne dahil edildiğini gördük. Ayrıca eski Mail uygulamasının da kaldırıldığını gördük.

Bana göre bunlar daha küçük değişiklikler, ancak Windows bazen, özellikle macOS ve ChromeOS ile karşılaştırıldığında, oldukça karmaşık ve şişkin bir işletim sistemi olma ününe sahip olduğundan, bu gibi ayrıntılara dikkat etmek işe yarayabilir. Bence bu, Microsoft’un Windows 11’i dönüştürmeye çalıştığı işletim sistemi türü için iyiye işaret, özellikle de Windows Copilot ve hibrit bilgi işlem ile yapay zekaya yeni yoğun odaklanma ile.

 

 

Daha fazla haber için;

Salesforce İnovasyon Günü İstanbul 2023

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!