AMD Tek Bağlantı Noktasında 50 Milyon Piksel İşleyebilen Ekran Kartını Tanıttı

Sıradaki içerik:

AMD Tek Bağlantı Noktasında 50 Milyon Piksel İşleyebilen Ekran Kartını Tanıttı

e
sv

Maya Takviminin Anunnaki Antik Uzaylı Kökenleri

17 Nisan 2023 11:11

Maya Takvimi hakkında bilinmeyenler!

 

Maya Takvimi, 2012 kıyamet günü fenomeni ile eşanlamlı hale geldi. Dünyanın 2012’de sonunun gelmediği açık olsa da, Maya Takvimi’nin gizemleri, özellikle Maya Takvimi ve Medeniyeti’nin varlıklarını Mezopotamya’nın Anunnaki Kadim Uzaylılarına borçlu olduğunu öne süren alternatif Tarih argümanları nedeniyle ilgi çekici olmaya devam ediyor .

Maya Takvimi, aynı anda çalışan üç ayrı döngüsel takvimden oluşur:

1:) Uzun Sayım,

2:) Tzolkin (ilahi takvim)

3:) Haab (sivil takvim).

Uzun Döngünün bir dönüşüyle sonuçlanan her takvimde yeni bir döngünün başlayabilmesi için belirli sayıda gün oluşmalıdır.

Maya Uzun Sayım Takvimi şu formata sahiptir:
. Baktun
. Katun
. Tun
. Uinal
. Kin

Her birinin kendi bireysel döngüsü aşağıdaki şekilde gösterilir:

Kin = 1 gün
Uinal = 20 kin = 20 gün
Tun = 18 uinal = 360 gün
Katun = 20 tun = 360 uinal = 7,200 gün.
Baktun = 20 katun = 400 tun = 7,200 uinal = 144,000 gün.

– Zaman, Takvimimize göre MÖ 3114’e veya Maya Takvimi terimleriyle 4 Ahau, 8 Kumku’ya denk gelen Maya “yaratılış tarihi”nden hesaplanır.

Kin , tun ve katun sıfırdan 19’a kadar numaralandırılmıştır; Uinal sıfırdan 17’ye kadar numaralandırılmıştır; ve baktunlar birden 13’e kadar numaralandırılmıştır. Uzun Sayım , 0.0.0.0.0’dan sonra 1.872.000 günde (13 baktun) tamamlanacak olan 13 baktunluk bir döngüye sahiptir.

Bu süre 5125,36 yıla eşittir ve Uzun Sayım Büyük Döngüsü olarak anılır.

2012 histerisi, 2012’nin Takvimimize göre Maya Uzun Sayım döngüsünün sona ereceği, yeni bir döngüyü ve dolayısıyla İnsanlık için ‘Yeni Çağ’ı başlatacağı yıl olarak belirlenmiş olmasından kaynaklandı.
Mayalar, evrenin yok edildiğine ve ardından her yeni döngünün, “Güneş” veya “Dünya”nın başlangıcında yeniden yaratıldığına inanıyorlardı.

Bu yeni dünya, küresel bir felaketle başlar ve insanlığın evriminde bir aşamayı başlatır.Bu evrimin kesin doğası, belirsizliğin ve isterinin nedeni gibi görünüyor.Bazı durumlarda, Medeniyetin bir başkasına yol açmak için tamamen yok edildiği, dünyanın gerçek bir dönüşümü olarak ele alınır…


Diğer düşünce okulları, İnsan Bilincini yükseltmesi anlamında ‘Yeni Çağ’ı daha çok Spiritüel olarak kabul eder.

Açıkça görünen şey, her Yeni Çağın Astronomik gözlemlere, özellikle Venüs Gezegeni ve Ülker Yıldız sisteminin hareketlerine tam olarak karşılık geldiğidir.


Bu nedenle Maya Takvimi özünde, Dünya’daki olaylarla Millenia için gözlemlenen belirli Göksel hareketler arasında bağlantı kurar.

.

Mayalar, Takvimlerinin gelişimine katkıda bulunmuş olsalar da, onu icat etmediler. Kökenleri aynı zamanda bir tarihsel gizem ve entrika kaynağıdır ve Maya Takviminin Olmecler gibi Maya’dan önce gelen diğer Kolomb Öncesi Orta Amerika kültürleri tarafından kullanıldığına dair tartışmalar yapılmaktadır .

Ek olarak;

2. Piramit Savaşı sırasında Mısır’dan Güney Amerika’ya kaçtığı söylenen Anunnaki Tanrısı Ningishzidda’nın yönetimindeki Tüylü Yılan’ın (Quetzalcoalt) Mezo-Amerikan krallığının bir parçasını oluşturduğu için Maya Takviminin Eski Uzaylı Kökenlerine sahip olduğuna dair spekülasyonlar var.
Ningshzidda, Orion ve Sirius yıldız sistemlerine hizalanmış Giza Piramitlerini tasarlamış olabilecek Mısır Anunnaki Tanrısı Thoth olarak da bilinir.
Ortak bir kökene sahip değillerse, farklı Kıtalardaki her iki Piramit yapısının neden belirli Yıldız Takımyıldızlarına göre hizalandığı açıklanamayan bir muammadır.

                 

Yazarın diğer yazısı kayip eski bir uzayli uygarligi var mıydı?

Kayıp Eski Bir Uzaylı Uygarlığı Var Mıydı?

kaynak: https://www.afrikaiswoke.com/

Homepage

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!