Yeni Google Pixel 6 Söylentileri

Sıradaki içerik:

Yeni Google Pixel 6 Söylentileri

e
sv

Kidolog.com özel Röportaj

02 Eylül 2021 14:27

Kidolog.com

Tüm ebeveynlere her yerde erişilebilir, uygun maliyetli uzman desteği sunuyor

Kızlarının doğumundan sonra yaşadıkları sıkıntılardan yola çıkan Eray Uğurelli tarafından kurulan ve ebeveynlere gebelik öncesi/sonrası ile çocukların bilişsel, fiziksel,  sosyo-duygusal gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri 10 farklı kategoride online uzman desteği sağlayan Kidolog.com hızla büyüyor. Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli sürekli olarak danışanlarına daha iyi hizmet vermek üzere yenilenmelere gittikleri ve çok yakında teknik ve içerik olarak yeniliklerle danışanlarının karşısına çıkacakları bilgisini verdi.

 

1-Kidolog dijital sağlık girişimini ne zaman ve nasıl kurdunuz?

  • Kızım doğduktan sonra anne sütüyle beslenmesinde problemler yaşamaya başlamıştık. Sosyal medya üzerinden bir emzirme danışmanından biraz tereddütle ama mecburen bir danışmanlık aldık.  Ve daha sonra ‘iyi ki almışız’ dedik.  Çünkü kızım 16 aylık hala anne sütüyle beslenmeye devam ediyor. Böyle önemli bir sorunun sosyal medya yerine çok daha güvenli bir platform üzerinden çözülmesi gerektiğini düşündük. Kidolog bu noktada Şubat 2021’de ebeveynlere gebelik öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri tüm alanlarda uzmanlardan hizmet veren bir platform olarak kurulmuş oldu.

2-Kidolog dijital sağlık girişiminin özellikleri ve farkları nedir?

  • Kidolog ebeveynlere gebelik, doğum ve doğum sonrasında çocuklarını 18 yaşına getirene kadar ki, süreçte bütüncül bir yaklaşımla 10 farklı alanda hizmet vermektedir. Ebeveyn-çocuk dikeyinde niş bir alanda geniş uzman kadrosuyla anlık uzman desteği sağlamaktadır. Bu alanda bizim gibi tüm sorunlara cevap verecek bir platform bulunmamaktadır. Benzerlerimizden kolay ara yüz, geniş ve profesyonel kadro ile teknolojimizde bulunan özellikler ile ayrılıyoruz.

3-Teknik altyapınızı nasıl kurdunuz?

Ben zaten yazılım ve yapay zekâ ile ilgileniyorum halen de Hacettepe üniversitesi bilişim sistemleri yüksek lisans öğrencisiyim. Hem ekibimizde yer alan hem de çocukluktan beri arkadaşım olan Samet’le birlikte yazılım ve altyapı kısmını kendimiz yaptık.

4- Teknik özellikleriniz nelerdir?

Online görüşme sağlayan bir platform olduğumuz için en önemli özelliklerden bir tanesi entegre edilen görüntülü görüşme sisteminin tüm mobil ve web tarayıcılarında sorunsuz çalışması. Aynı anda onlarca seansın sorunsuz olması, yüksek kaliteli ses ve görüntü sağlayabilmesiydi bunu başardık. Yakında gelecek yeni versiyonumuz ile birlikte ücretsiz ön görüşme, ücretsiz soru sorma gibi birçok yeni özellik ekleyeceğiz.

5- Girişimci olma yolculuğunuzda sizi en çok neler zorladı? Nasıl çözümler ürettiniz?

Uzun zamandır girişimci olduğumdan dolayı ben biraz daha yeni mezun ya da genç arkadaşlara göre şanslıydım. Girişimcilik zaten her gün onlarca farklı problemle uğraşmak demek ben bu problemleri daha öncesinden çözdüğüm için biraz da alışkın sayılırım. Ama en önemli zorluk iyi bir ekip kurmak ekip içerisinde güven ve özverili çalışmak. İşini bilen yakın çevremden insanların olması bu problemi çözmeme katkı sağladı.

6-Yakın planda gerçekleştireceğiniz projeler arasında neler var?

  • Sürekli olarak danışanlarımıza daha da iyi hizmet vermek üzere yenilenmelere gidiyoruz. Bu amaçla güncellediğimiz Web ara yüzümüzü çok yakın zamanda yayına alıyoruz… İlk altı ayımızda danışanlarımızın dönüşlerini analiz ederek, güncellemeleri gerçekleştirdik. Danışanlarımızın kendilerini güvende hissetmelerine son derece önem veriyoruz. Bunun için bir ön görüşme sistemi getirdik. Kayıtlı üyelerimiz diledikleri uzman ile ücretsiz 10 dakikalık bir ön görüşme sonrasında seans alıp almamaya karar verebilecekler. Uzmanlara yazılı şekilde soru sorma imkânı olacak. Uzmanlar kendi profillerinden bu sorulara yanıt verip ailelerin sorunlarını çözmüş olacaklar. En önem verdiğimiz yeniliklerden bir tanesi de çok yakında marketlerde yerini alacak olan ‘’Mobil uygulamamız’’ içerisinde birçok yenilik ve farklı alanları barındıracak. Çocuk gelişim takibi, mobil randevu görüşme sistemi ve sadece mobile özgü birçok yenilik ve eklenti getireceğiz. Bunların yanında da aileler için ‘’ücretsiz ebeveyn platformu’’ hayata geçirildi. Burada ise çeşitli videolar, yazılar ve podcast yayınları olacak.

7-Hedefiniz nedir?

  • Kidolog şu anda Türkiye dışında 20’den fazla ülkede Türkçe konuşan kullanıcılara hizmet vermiştir, başta Almanya, Belçika ve Fransa’da bulunan vatandaşlarımıza hizmet sağladık. Haziran 2022 tarihi itibariyle ise farklı dil seçenekleriyle Avrupa pazarında yer almak istiyoruz. Türkiye’den çıkan global bir marka olarak ilerlemeyi hedefliyoruz.

www.kidolog.com

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!