Samsung Galaxy Fold : Yeni sürümde neler değişti?

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Fold : Yeni sürümde neler değişti?

e
sv

Google, reklam satışlarını yasaklıyor

08 Eylül 2019 18:00

Google, kanıtlanmamış tıbbi tedaviler için reklam satışlarını yasaklıyor

Google, kanıtlanmamış veya deneysel tıbbi teknikleri hedef alan yeni bir Google Reklam Politikası açıkladı. Google Reklamları, “ kök hücre tedavisi, hücresel (köksüz) tedavi ve gen tedavisi ” gibi kanıtlanmamış veya deneysel tıbbi tekniklerin reklamını yasaklayan yeni bir Sağlık ve ilaç politikası ortaya koydu.

Bu yasak, bu tür reklamların artık ilk kez kabul edilmeyeceğini söyleyerek, Google Reklamlarına reklam (afiş vb.) Satmayı ümit eden şirketler için kural kitabının bir parçasıdır. Yeni politika, “ biyomedikal veya bilimsel temele dayanmayan tedavileri satma ” ilanlarını yasaklayacaktır.

Google Reklam Politikaları Danışmanı, ” Önemli tıbbi keşiflerin genellikle kanıtlanmamış fikirler olarak başladığını biliyoruz  ve izlenen, düzenlenmiş klinik çalışmaların, önemli tıbbi gelişmeleri test etmenin ve kanıtlamanın en güvenilir yolu olduğuna inanıyoruz.” Dedi. “Aynı zamanda, test edilmemiş, aldatıcı tedaviler sunarak bireylerden yararlanmaya çalışan kötü aktörlerde bir artış gördük.”

Bu tedavilerin “tehlikeli sağlık sonuçlarına nasıl yol açabileceğini” ve programa kötü aktörlerin dahil olma potansiyeli nedeniyle, kanıtlanmamış tıbbi tedavilere yönelik reklamların Google platformlarında “ yeri olmadığını ” söyleyerek teklifler devam etti.

Google, yalnızca tehlikeli olabilecek kanıtlanmamış tıbbi tedavilerin pazarlanmasına son vermek ve sırayla tıbbi testlerde iyi bir öğe vermek istemiyor gibi görünmektedir. Uluslararası Kök Hücre Araştırmaları Derneği Başkanı Deepak Srivastava, “ Google’ın spekülatif ilaçlar için reklamları yasaklayan yeni politikası, kanıtlanmamış kök hücre tedavileri gibi mantıksız tıbbi ürünlerin pazarlamasını durdurmak için çok gerekli ve memnuniyet verici bir adımdır” dedi.

Güncellemenin resmi sürümüne göre , Google Ads, araştırma, klinik denemeler ve araştırma bulgularının klinisyenin tanıtımları için reklamların yerleştirilmesine ve satılmasına izin vermeye devam edecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!