Nvidia GPU’lar yakında stok sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir

Sıradaki içerik:

Nvidia GPU’lar yakında stok sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir

e
sv

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 daha sert’Ironflex’ ekranlarla gelebilir

07 Ocak 2024 02:40

Şu anda çoğunlukla Samsung Galaxy S24’e odaklanmış durumdayız, ancak Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 kısa bir süre sonra gelecek – ve yeni bir sızıntı, bu katlanabilir telefonların her zamankinden daha sert olan ‘Ironflex’ ekranlarla geleceğini gösteriyor.

Ironflex, Samsung tarafından (GalaxyClub ve SamMobile aracılığıyla) Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (KIPO) sunulan ve “katlanabilir OLED ekran paneli” ve “katlanabilir akıllı telefon” ile ilişkilendirilen yeni bir ticari marka başvurusunda kullanılan terimdir.

Ne yazık ki Ironflex’in ne olduğu ya da neyi ifade ettiği hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz – ancak katlanabilir akıllı telefon ekranlarıyla bağlantılı bu isimde bir ticari markanın daha esnek ekran teknolojisini pazarlamak için kullanılacağını varsayıyoruz.
Samsung başvurusunda giyilebilir ekran monitörleri ve katlanabilir tablet bilgisayarlardan da bahsediyor; dolayısıyla Ironflex’in çok da uzak olmayan bir gelecekte sanal gerçeklik başlıklarına ve dizüstü bilgisayar ekranlarına da girmesi mümkün.
Güç önemlidir
Ironflex’in ne olduğu ya da ticari markanın Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Samsung Galaxy Z Flip 6 ile birlikte kullanılıp kullanılmayacağı kesin olmasa da, Samsung’un katlanabilir ekranlarının dayanıklılığı konusunda tüketicilere güvence vermek istemesi mantıklı.

Katlanabilir telefonlar her zamankinden daha dayanıklı, ancak ekran menteşesi, bükülmeyen standart akıllı telefonlara kıyasla başka bir arıza noktası ekliyor. Telefon alıcıları için bu bir endişe kaynağı değilse, bu Samsung için daha fazla satış anlamına geliyor.

Ekstra esneklikten bahsetmişken, Samsung mobil başkanı TM Roh, şirketin 2024 katlanabilir telefonları için toz geçirmezlik korumasının gündemde olduğunu ve ekran konfigürasyonlarında da değişiklikler beklendiğini söyledi.

Kim bilir, bu yıl Galaxy Z Fold 6 için bir S Pen yuvası bile alabiliriz. Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Samsung Galaxy Z Flip 5 Temmuz 2023’te piyasaya sürüldü, bu nedenle Temmuz 2024 haleflerinin ortaya çıkması için iyi bir bahis gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!