Dünyanın ilk çift lensli aksiyon kamerasının yapımcıları GoPro’yu geride bırakacak

Sıradaki içerik:

Dünyanın ilk çift lensli aksiyon kamerasının yapımcıları GoPro’yu geride bırakacak

e
sv

Nvidia GPU’lar yakında stok sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir

06 Ocak 2024 23:20

Yeni bir söylenti doğruysa, Nvidia’nın grafik kartları yakında çok daha düşük stok seviyeleriyle karşılaşabilir. Bu beklenti, geçmişte gördüğümüz ölçüde olmasa da, GPU fiyat artışları korkusunu beraberinde getiriyor.

Wccftech, teknoloji sitesi MyDrivers’ın Tayvan’daki endüstri kaynaklarının Nvidia’nın GeForce oyun GPU’larının 2023’ün 4. çeyreğinden itibaren daha düşük tedarik seviyeleri yaşamaya başladığını söylediğini iddia eden bir raporu işaretledi.

Elbette her söylentide olduğu gibi bu rapora da temkinli yaklaşmak gerekiyor ve özellikle hangi Nvidia ekran kartı modellerinin etkilendiği bize söylenmiyor, ancak bu durum tüketici modelleri için aşağı yukarı genel bir durum gibi görünüyor.

Bu raporda en kötü etkilenen bölge olarak Asya pazarından bahsediliyor, ancak Nvidia GPU’larının bulunmasının zorlaşabileceği ABD ve Avrupa’da da stok sıkıntısından bahsediliyor.

MyDrivers’a göre beklenti, Nvidia kartlarının arzının yakın gelecekte endişe verici bir şekilde “çok sınırlı” olabileceği ve en azından bazı ürünler için fiyat artışlarının mümkün olabileceğinden bahsediliyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!