OpenAI yönetim kurulu Altman’ı kovarken sürpriz unsurunu korumak istedi

Sıradaki içerik:

OpenAI yönetim kurulu Altman’ı kovarken sürpriz unsurunu korumak istedi

e
sv

Samsung Galaxy A55 sızıntıları orta sınıf telefonun S24 benzeri tasarımını ortaya koyuyor

05 Aralık 2023 00:00

Samsung Galaxy A55 Görüntü ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung’un yaklaşmakta olan orta seviye akıllı telefonu Galaxy A55 için yeni görüntüler ve teknik özellikler sızdırıldı ve cihazın gelecekteki bir başka akıllı telefon olan Galaxy S24’ten bazı tasarım ipuçları alabileceği ortaya çıktı.

MySmartPrice tarafından sağlanan görüntülere bakarsanız, akıllı telefonun etrafındaki kenarların tıpkı S24’ün sahip olacağı gibi cilalı metalden yapıldığını fark edeceksiniz. Samsung’un A54’ün tasarımını yeniden kullanıyor olması mümkün olsa da, A55 düz ekranı ve yuvarlatılmış köşeleriyle amiral gemisi el cihazıyla benzer bir form faktörüne sahip. İki model arasında çok sayıda paralellik var.

Bununla birlikte, A55’e özgü olan şey, sağ taraftan çıkan yükseltilmiş platformdur. Bir bakışta anlamak biraz zor, ancak yakından bakarsanız, güç ve ses düğmelerini barındıran bir çıkıntı görebilirsiniz. Sızıntıda cihazın 161,1 x 77,3 x 8,2 mm ölçülerinde olduğu ve yükseltilmiş platformun 0,6 mm daha eklediği, dolayısıyla 77,9 mm genişliğinde olduğu belirtiliyor.

Metalin bu şekilde dışarı çıkması kesinlikle ilginç bir seçim. A55 zaten Galaxy A54’ten daha büyük (158,3 x 76,7 x 8,2 mm), bu nedenle çıkıntının telefona ekstra bir cazibe kazandırmaktan başka özel bir amacı olup olmadığını merak ediyoruz. Belki de darbelere veya düşmelere karşı daha iyi koruma? Şu an için bunu söylemek zor.

Aynısından daha fazlası 

Diğer özelliklere gelince, MySmartPrice Galaxy A55’in 120Hz yenileme hızında Full HD Plus (2.220 x 1.080 piksel) çözünürlük sunan 6,5 inç AMOLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Alt kısımda, bir çift hoparlör ve mikrofon gibi görünen kısımların arasında bir USB bağlantı noktası yer alıyor. SIM kart yuvası en üstte yer alacak. Kulaklık sahipleri için ne yazık ki hiçbir yerde tek bir 3,5 mm jak yok. Sol taraf boş; orada metalden başka bir şey yok.

Cihazın kaputunun altında Samsung Exynos 1480 yonga setinin yanı sıra AMD GPU ve 8GB RAM bulunacak. Arkadaki dikey olarak hizalanmış kamera dizisi, 50MP ana lens ve ardından 12MP ultra geniş seçenek ve 5MP makro sensör tarafından yönetiliyor. Ön tarafta ise 32 MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Pilin 25W hızlı şarj desteği ile 5.000mAh olduğu söyleniyor.

Büyük resme bakıldığında Galaxy A55, A54 ile neredeyse aynı özelliklere sahip. En büyük fark, büyük olasılıkla telefonun eski modele göre daha iyi performans görmesiyle sonuçlanacak olan yükseltilmiş Exynos 1480 yonga seti. Yeni cihazın ağırlığının ne kadar olacağına dair bir bilgi yok, ancak tüm benzerlikler göz önüne alındığında, tüm metal nedeniyle 202g’dan daha ağır olmasını bekliyoruz.

Sızıntıdan elde edebildiklerimiz hemen hemen bu kadar. Akıllı telefonun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi yok. Ancak 9To5Google, A54’ün geçtiğimiz Nisan ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde çıktığına dikkat çekiyor. Tarih tekerrür ederse, A55’in 2024 baharında piyasaya sürüldüğünü görebiliriz.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!