Giyilebilir Ultrason Yaması, Hareket Halindeyken Gerçek Zamanlı Kalp Taramaları Sunabilir

Sıradaki içerik:

Giyilebilir Ultrason Yaması, Hareket Halindeyken Gerçek Zamanlı Kalp Taramaları Sunabilir

e
sv

CNET, AI İle Yazılmış Makalelerinin Çoğunu Düzeltti

26 Ocak 2023 14:00

77 makaleden bazıları da intihal için düzenlendi.

CNET, yakın zamanda CNET Money ekibine atfedilen yapay zeka tarafından yazılan makalelerin yarısından fazlası için düzeltmeler yayınladı. CNET Genel Yayın Yönetmeni Connie Guglielmo, yapay zeka tarafından yazılan ve önemli hatalar içeren bir makalenin ilk kez kendisine bildirilmesinin ardından yapılan bir iç denetimin ardından, yayının düzeltilmesi gereken ek öyküler belirlediğini söyledi. “Küçük bir sayının” “önemli düzeltme” gerektirdiğini iddia ederken, diğerlerinin CNET’in eksik şirket adları ve satış noktasının belirsiz bulduğu dil gibi şeyleri düzelttiğini gören “küçük sorunlar” olduğunu iddia ediyor.

The Verge‘in işaret ettiği gibi, bazı makaleler CNET’in “tamamen orijinal olmayan ifadelerin yerini aldığını” belirten düzeltmeler içeriyor. Bu gibi durumlarda, satış noktası, intihal kontrol aracının ya hikayeye atanan editör tarafından “düzgün kullanılmadığını” ya da aracın başka bir kaynaktan aldığı yazıyı tespit edemediğini söylüyor. Bu haftanın başlarında, CNET’in finansal okuryazarlık makaleleri yazmak için yapay zekayı sessizce kullandığı haberini ilk yayınlayan yayın olan Futurism, web sitesinin yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğinin “daha önce başka yerlerde yayınlanan makalelerle derin yapısal ve kelime öbeği benzerlikleri” gösteren kapsamlı kanıtlar bulduğunu söyledi. ” Fütürizm, kredili mevduat ücretleriyle ilgili tek bir parçaya işaret ederek, CNET’in sürümünün, Forbes Advisor’dan daha önceki bir makaleyle neredeyse aynı ifadelere sahip olduğunu kaydetti. Bugün var olduğu şekliyle yapay zekanın, intihal suçu olamaz. Yazılım, insanların kendilerine uyguladıkları bir etik kuralı ihlal ederek bir şeyi kopyaladığını bilmiyor. Herhangi bir şey varsa, başarısızlık, satış noktasının AI aracının orijinal içerik oluşturduğunu doğrulaması gereken CNET editörlerine düşüyor.

Genel gerilemeye rağmen, CNET, yayınlanan içeriği yazmak için AI araçlarını kullanmaya devam edecek gibi görünüyor. Guglielmo, “Aracın ve editoryal süreçlerimizin hem insan hem de yapay zeka hatalarını önleyeceğinden emin olduğumuzda yapay zeka aracını kullanmaya ara verdik ve yeniden başlayacağız” dedi. “Bu arada, CNET’in ekiplerimize işlerini test ederken, araştırırken ve tanıdığımız tarafsız tavsiye ve gerçeklere dayalı raporlamayı hazırlarken yardımcı olmak için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğini keşfetmeye ve test etmeye devam etmesini bekleyin.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!