Windows 11 için bu yeni Intel sürücüleri önemli bir Wi-Fi sorununu çözüyor

Sıradaki içerik:

Windows 11 için bu yeni Intel sürücüleri önemli bir Wi-Fi sorununu çözüyor

e
sv

ChatGPT, App Store’un muadili haline geliyor

11 Ocak 2024 01:41

ChatGPT: Sohbet Robotları Geliştirmeye Yönelik Öneriler

OpenAI, belirli bir grup kullanıcı ve resmi ortağın özelleştirilmiş sohbet robotlarını toplulukla paylaşmasına olanak tanıyan GPT Mağazasını resmen başlattı.

Şirkete göre platform daha geniş kitlelere açık olmayacak ChatGPT Plus, Enterprise veya yeni oluşturulan Teams planına abone olmanız gerekiyor. Aboneliği satın aldığınızda, birden fazla kategoride çeşitli GPT’lere erişiminiz olacak. Bunlar arasında yazarlık, programlama ve sanat üretimi yer alıyor. Hatta bazıları yaşam tarzı tavsiyeleri de veriyor. Özellikle bir tanesi, yaptırmayı düşündüğünüz bir dövme için tasarımları geliştirmenize yardımcı olabilir.

GPT Mağazası ilk olarak geçtiğimiz Kasım ayında şirketin ilk DevDay konferansı sırasında duyuruldu. OpenAI’nin o zamanlar yeni olan bir sohbet robotu yaratma hizmetiyle birlikte gösterildi. Mağazanın o ay içinde açılması gerekiyordu ancak büyük olasılıkla CEO Sam Altman’ın aniden görevden alınması ve yeniden göreve getirilmesinin bir sonucu olarak birçok kez ertelendi.

Seçilmiş Sohbet Robotu

Sıradan bir kişi sohbet robotlarını deneyemese de, nelerin mevcut olduğunu görmek için hemen şimdi mağazanın sayfasına gidebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapmadığınızdan emin olun: eğer giriş yaptıysanız, ChatGPT Plus’a abone olmanızı söyleyen bir mesaj alacaksınız. OpenAI her hafta sayfanın üst kısmında dört GPT’yi vurgulayacaktır. Bu yazının yazıldığı sırada AllTrails, Consensus, Code Tutor ve Books öneriliyordu.

Bunlardan ilki olan AllTrails, keşfetmeniz için doğa parkurları önerecektir. Eskiden ResearchGPT olarak bilinen Consensus, 200 milyon akademik makaleye erişebilir ve zorlu bilim sorularınızı yanıtlayabilir. Eğitim platformu Khan Academy tarafından geliştirilen Code Tutor, son zamanlarda yaptığınız bilgisayar kodunu inceleyecek ve nasıl geliştirebileceğiniz konusunda önerilerde bulunacak. Son olarak, grubun en gizemlisi olan Books var. Açıklaması oldukça belirsiz, ancak ne yaptığını tahmin etmemiz gerekirse, kitap önerileri sağladığını söyleyebiliriz.

 

Bunun altında, şu anda topluluk arasında trend olan sohbet robotlarını ve OpenAI’nin dahili ekibi tarafından yapılanları vurgulayan birkaç liste daha var. İnsanların yarattıklarından para kazanmalarını sağlayacak bir gelir programı uygulama planları var. Yaratıcılar, sohbet robotlarıyla “kullanıcı etkileşimine dayalı olarak ödeme alacaklar”. Ayrıntılar şu an için çok az. Şu anda bilinen tek şey, 2024 yılının ilk çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyete geçeceği.

Kuralları Takip Edin

Aboneliği olan herkes bir GPT oluşturabilir. OpenAI, herhangi bir kodlama becerisine ihtiyacınız olmadığını, ancak kullanım politikalarına ve marka yönergelerine uymanız gerekeceğini belirtiyor. Her şeyi temiz tutmak istiyor.

Kuralları resmi web sitesinde okuyabilirsiniz, ancak size bir fikir vermek için, kullanıcılar A) insanların gizliliğini tehlikeye atamaz, B) başkalarının refahını bozabilecek bir yapay zeka oluşturamaz veya C) platformu yanlış bilgi yaymak için kullanamaz. Kuralları ihlal ederseniz, şirket çalışmanızı paylaşma veya para kazanma yeteneğinizi kısıtlayacaktır. GPT Mağazasında bu sahtekarlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız, OpenAI onları bildirmenizi ister.

Bir eseriniz varsa, önce GPT’nizi kaydederek ve ardından işlem sırasında Herkes’i seçerek paylaşabilirsiniz. Bu, platformdaki tüm kişilere erişim sağlar. Bunu yaptıktan sonra, Ayarlar menüsünde “Oluşturucu Profilinizi doğrulamanız” gerekecektir. Tüm bunları yaptıktan sonra, sohbet robotunuzu vitrinde görmelisiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!