2021’in En İyi Uyku İzleyicileri: Daha Uzun ve Daha Derin Uyku

Sıradaki içerik:

2021’in En İyi Uyku İzleyicileri: Daha Uzun ve Daha Derin Uyku

e
sv

Bakiyem.com; önce EMEA bölgesine sonrasında da globale açılmayı planlıyor

09 Haziran 2021 14:27

Bakiyem.com, kurulduğu 2017 yılından bu yana herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde online ödeme almayı sağlayan, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüllerle platformlar geliştiren bir finansal teknoloji şirketi. “Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Bakiyem.com, kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalar için online ödeme çözümleri üretiyor. Bir yeni nesil dijital ödeme çözümleri girişimi olan Bakiyem.com, bugüne kadar farklı sektörlerden 2000’i aşkın firmanın altyapısını güçlendiren, satışlarını artıran çözümleriyle dikkat çekiyor.

Türkiye’deki KOBİ’lerin hem ödeme alımında dijitalleşmelerini sağlayacak, hem de e-ticaret sektörünün dijitalleşmesine kolay adapte olacakları sistemleri ürettiklerini anlatan Bakiyem.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, ürünlerini öncelikle EMEA bölgesine sonrasında da bütün dünyaya sunarak globale açılmayı planladıkları bilgisini verdi.

“Girişimciliğe başladıkları ilk yıllarda kendilerini en çok zorlayan şeyin yatırımcı arayışı olduğunu aktaran Bakiyem.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, şirketlerinde yatırımdan çok müşterilerine odaklanmaya karar vererek yollarına devam ettiklerini, böylece her şeyin yolunda gittiğini ve 2020 yılının Eylül ayında ilk yatırımlarını aldıklarını anlattı. Umut Yalçın’a girişimci adaylarına önerilerini sorduğumuzda ise, tüm zorluklara rağmen bir girişimin başarılı olmasındaki en önemli etkenin adanmışlık olduğunu belirtti.

 Bakiyem.com ne zaman ve ne amaçla kuruldu?

 Bakiyem.com 2017 yılında kuruldu. Herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde online ödeme almayı sağlayan, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüllerle platformlar geliştiren bir finansal teknoloji şirketidir. “Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Bakiyem.com, kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalar için online ödeme çözümleri üretiyor. Bir yeni nesil dijital ödeme çözümleri girişimi olan Bakiyem.com, bugüne kadar farklı sektörlerden 3000’i aşkın firmanın altyapısını güçlendiren, satışlarını artıran çözümleriyle dikkat çekiyor.

 E-ticaret sektörünün bu yılki büyüme hedefi 400 milyar TL

Pandeminin de etkisiyle hızla büyüyen online alışveriş pazarında Bakiyem.com’un yeri nerededir?

 Covid-19 salgının etkisiyle, 2020 yılında online alışveriş harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 85 büyümüştü. Rekor büyüme yaşayan e-ticaret sektörünün bu yılki büyüme hedefi ise 400 milyar TL. Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ekonomiye katkı sağlayan yaklaşık 100 bin KOBİ, sürdürülebilir bir iş modeli için rotasını dijitalleşme yatırımlarına çevirdi. Dijitalleşmedeki en önemli gündem konusu ise, güvenilir altyapı ve finansal akış.Biz Türkiye’deki KOBİ’lerin hem ödeme alımında dijitalleşmelerini sağlayacak hem de e-ticaret sektörünün dijitalleşmesine kolay adapte olacakları sistemleri üreterek KOBİ’lerin hizmetindeyiz. KOBİ’ler için güvenilir altyapı ve finansal akış platformu sunduğumuz ayrı bir konumdayız.

Çözümünüzün özellikleri nelerdir?

Asıl odak noktamız olan KOBİ’ler dijital çağdaki gelişmelere ayak uydurma sürecinde ekonomik, bilgi birikimi ve teknik anlamda sorunlarla karşılaşıyor. Geliştirmiş olduğumuz esnek yazılım mimarimiz ile hem sahadaki bilgi birikimimizi müşterilerimizle paylaşıyor hem de yüksek yatırım maliyetleri olmadan ve teknik desteğe ihtiyaç duymadan dijital dönüşümlerini hızlı ve kolaylıkla tamamlamalarını sağlıyoruz. E-ticarette ödeme işlemi ne kadar hızlı ve avantajlıysa müşterileri ve bayi kanalını yönetmek o kadar kolay oluyor. Kullanıcılar sunduğumuz çözümlerle iş süreçlerini hem tek platform üzerinden güvenle yönetebiliyor hem de verimliliklerini artırıyorlar.

Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik, sektör bazlı çözümleri ve kolay ara yüzleri ile firmalara pratik ve düşük maliyetli kullanım sağlıyor olmamız. Kullanıcılar tek bir panel üzerinden ihtiyaç duyulan tüm ödeme çözümlerine ulaşabiliyor. Tüm bu avantajlara ek olarak daha fazla ürün özelliği sunmamız rekabet avantajı oluşturuyor. Mobil POS uygulamamız firmaların bir fiziki POS cihazına ihtiyaç duymadan, zaman ve yer fark etmeden kolaylıkla ödeme almalarını sağlıyor. B2B şirketlerin hem saha personelini hem bayi organizasyonunu dijitalleştiriyoruz. Saha Bakiyem çözümümüz bir şirketin sipariş-ödeme alma süreçlerini iyileştirmek ve iş akışlarını otomatikleştirmek için şirketin muhasebe ve CRM sistemleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşen yazılım hizmeti olarak öne çıkıyor. Link ve QR kodla ödeme, kart saklama sık kullanılan özellikler arasında. Banka Bakiyem, kullanıcıların tüm banka hesap hareketlerini tek sayfadan takip etme olanağı sağlayan bir teknoloji sunuyor. Kullanıcılar cep telefonlarını POS cihazı gibi kullanabiliyor. Ödeme ve tahsilat süreçlerini kolaylaştıran bu ekran sayesinde kullanıcılar nakit akışlarını anlık kontrol edebiliyor.

Shopalm platformu ise, firmaların ve bireysel satıcıların bir web sitesi olmadan da sosyal medya hesaplarından ve sunduğu online mağaza üzerinden ürünlerini satmalarını ve kredi kartı ile ödeme almalarını sağlıyor.

Shopalm, ödeme altyapısından sipariş takibine kadar bir e-ticaret sitesinde bulunan tüm özelliklerin sahip olduğu online mağaza olmanın yanında kullanıcıların sosyal medya hesaplarında da ödeme alma ve ürün tanıtımı süreçlerini kolaylaştırıyor. Anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile kullanıcıların avantajlı fiyatlarla kargo gönderim ve takip işlemlerini sağlayan Shopalm sayesinde kullanıcılar stok takip, raporlama, sipariş takip, faturalandırma gibi tüm süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebiliyor. Özetle Bakiyem.com’un ayrıcalığı, firmaları ya da çalışanları ayrı ayrı panellerde bir manuel işlem sürecinden kurtararak, tek bir panelde tüm iş süreçlerini ve işlemlerini dijitalleştirmesi.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Bugün ağırlıklı olarak tekstil, kimya, kozmetik, eğitim ve gıda başta olmak üzere 52 sektöre hizmet veriyoruz.

Girişimcilikte sizi en çok neler zorladı?

Girişimciliğe başladığımız ilk yıllarda bizi en çok zorlayan şey yatırımcı arayışımız oldu. Şirketimizde yatırımdan çok müşterilerimize odaklanmaya karar verdik. Müşterilerimize odaklandığımız günden itibaren her şey yolunda gitti ve 2020 yılının Eylül ayında ilk yatırımımızı aldık.

Bir diğer yaşadığımız zorluk ise sektöre girdiğimiz ilk zamanlarda müşterilerimiz, ne yaptığımızı ve nasıl bir hizmet sunduğumuzu anlamakta zorlanıyorlardı. Verdiğimiz hizmeti potansiyel müşterilerimize doğru ve anlaşılır şekilde anlatarak güven kazanmanın zorluklarını yaşadık.

 Bir girişimin başarılı olmasındaki en önemli etken adanmışlık

 Girişimci adaylarına neler önerirsiniz?

Girişimcilik bir tercihtir. Geceleri uykusuz kalmayı, kilometrelerce yol yapmayı, bazen ailenizden uzak kalmayı tercih edebiliyorsanız girişimci olun. Girişimcilik kolay bir serüven değil, özellikle sıfırdan başlıyorsanız. Arkanızda bir sermaye gücü yoksa hayallerinizi gerçekleştirmek için çıktığınız yolda engeller daha büyük olabiliyor. Bu yüzden zorluklara hazırlıklı olmak gerekiyor. Çözümünü bulduğunuz problemi ürünleştirmeden önce bu sorunun hedeflediğiniz bölgede veya sektörde nasıl karşılandığını ölçmeniz gerekiyor. Çünkü İstanbul’da problem olan bir durumun Adana’da problem olmadığını görüyorsunuz. O yüzden bölgesel bir problemdense ülkenin geneline hitap eden veya globalde de karşılaşılan bir problem olmasına dikkat edin. Tüm zorluklara rağmen bir girişimin başarılı olmasındaki en önemli etken ise adanmışlıktır.

Hedefiniz nedir?

 Güvenli altyapımızda sunduğumuz finansal çözümler ile kullanıcılarımızın iş modellerini geliştirmelerine katkı sağlamak, verimliliklerini artırmak ve büyüme hedeflerine katkı sağlamak önceliklerimiz arasında. Hedefimiz, Türkiye’de KOBİ’lerin dijitalleşmesini sağlayarak onları yurtdışında da rekabetçi hale getirmek. Ürünlerimizi öncelikle EMEA bölgesine sonrasında da bütün dünyaya sunarak globale açılmayı planlıyoruz.

 

www.bakiyem.com

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!