Japon teknoloji devi Dynabook

Sıradaki içerik:

Japon teknoloji devi Dynabook

e
sv

Apple Watch ‘hayalet dokunuşlar’ sorununun araştırıldığını bildirdi

12 Şubat 2024 01:36

Görünüşe göre Apple, Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2’de (adından da anlaşılacağı gibi) ekrana dokunulmadığında bile dokunma ve kaydırma hareketlerinin kaydedildiği anlamına gelen ‘hayalet dokunuşlar’ hatasını araştırıyor.

Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderilen ve MacRumors tarafından görülen bir nota göre, Apple sorunun farkında ve aktif olarak araştırıyor. Eğer durum buysa ve Apple gerçekten dikkate alıyorsa, sorun oldukça yaygın olmalı.

Bununla birlikte, bu özel sorunu yaşayan insanlardan çevrimiçi olarak çok fazla rapor bulamıyoruz. Bu sorundan bahsedenler de çok yeni değil, ancak elbette Apple cihazlarında bir hata bulan herkes gidip bunu internette paylaşmıyor.
Notta “Bazı müşteriler Apple Watch Series 9 veya Apple Watch Ultra 2’lerinin ekranlarında yanlış dokunuşlar yaşadığını bildirebilir” deniyor, bu nedenle bu durum şu anda giyilebilir cihazın eski sürümlerini etkiliyor gibi görünmüyor.

İstenmeyen eylemler
Nota göre, bu hayalet dokunuşlar telefon aramalarını başlatabiliyor ve akıllı saatin parolasının girilmesini engelleyebiliyor, dolayısıyla kendi Apple Watch’unuzda bu sorunları yaşıyorsanız yalnız değilsiniz.

Şu anda soruna neyin neden olduğu ya da Apple’ın ne zaman bir düzeltme sunabileceği (eğer gerçekten bir yazılım güncellemesi ile düzeltilebilirse) belli değil. Ayrıca kaç kullanıcının bu hatayı bildirdiği de belli değil.

Apple Watch 9 veya Apple Watch Ultra 2’niz bu tür bir davranış sergiliyorsa, şu anda herkes için işe yarayacağı garanti edilen geçici bir düzeltme yok – ancak Apple’ın notu, etkilenen bir saati yeniden başlatmaya zorlamanın ve yazılımını güncel tutmanın bir dereceye kadar yardımcı olabileceğini gösteriyor.

MacRumors makalesinin altındaki yorumlar, yeniden başlatma veya donanımdan sıfırlamanın da en azından bir süreliğine sorunu çözmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!