Google Pixel Fold 2, cihaz içi yapay zeka için büyük bir performans artışı sağlayabilir

Sıradaki içerik:

Google Pixel Fold 2, cihaz içi yapay zeka için büyük bir performans artışı sağlayabilir

e
sv

Apple Vision Pro güncellemesi, en göze çarpan iki zayıflığını düzeltmeyi vaat ediyor

07 Şubat 2024 15:29

Apple Vision Pro, satın alabileceğiniz en iyi VR başlıklarından biri olarak şekilleniyor, ancak geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana hala eleştirilerden payını alıyor. Şimdi ise Apple, cihazın visionOS işletim sisteminde yaptığı bir güncellemeyle en göze batan iki sorunu düzeltmeye çalışıyor.

İlk sorun, Vision Pro’nun görüntülü aramalar için “Personas” özelliği ile ilgiliydi. Vision Pro, görüşme sırasında sizi yüzünüze sarılmış dev bir VR başlığıyla göstermek yerine, başlığı dijital olarak kaldırmak için bir dizi akıllı işlem yaparak normal bir görüntülü görüşme yapıyormuşsunuz gibi görünmesini sağlıyordu.

En azından amaç buydu. Uygulamada, pek çok kişi Persona’larını düpedüz ürkütücü buldu ve sonuçlar tekinsiz vadi bölgesine girdi. Neyse ki Apple’ın güncellemesi bu Persona’ları biraz daha az rahatsız edici hale getirecek şekilde geliştirdi.

visionOS 1.1 beta güncellemesini yükledikten sonra, “en son görünüm güncellemelerini” almak için Persona’nızı yeniden taramanız istenecek. Yeni tarama eski personalara oldukça benziyor olsa da, sosyal medyada pek çok kişi sonuçlarının eski sürümlere göre bir gelişme gibi hissettirdiğini bildirdi. Apple, Persona’ların hala beta aşamasında olduğunu, bu nedenle zaman içinde gelişmeye devam edeceklerini umduğunu söylüyor.

Şifrenizi sıfırlayın

VisionOS 1.1 beta sürümünün Apple’ın kulaklığını geliştirmesinin tek yolu bu değil. Bu haftanın başlarında, Vision Pro’nuzu şifresini unutmak gibi basit bir şey yaptığınızda bir Apple Store’a götürmeniz gerektiği bildirilmişti. Neyse ki, kulaklığınızı güncellediğinizde artık buna gerek kalmayacak.

Haber kaynağı 9to5Mac, visionOS 1.1 beta sürümünde, parolayı unutmanız halinde kulaklıktaki tüm içeriği silmenize olanak tanıyan bir kod tespit etti. Bu ciddi bir adım, ancak en azından yeni (ve umarız daha akılda kalıcı) bir parola oluşturmanıza izin verecek. Vision Pro Etkinleştirme Kilidi etkin olarak geldiğinden, sıfırlamadan sonra yeniden etkinleştirmek için Apple Kimliği parolanızı girmeniz gerekeceğini unutmayın.

Daha önce parolanızı yalnızca Ayarlar uygulamasından sıfırlayabiliyordunuz, ancak Ayarlar uygulamasının kendisine parola olmadan erişilemiyordu ve bu da Apple’ın yardımı olmadan çözülmesi imkansız bir durum yaratıyordu. Küçük ayrıntılar söz konusu olduğunda genellikle çok dikkatli olan Apple için bu garip bir gözden kaçmaydı.

Her şeye rağmen Vision Pro’ya gelen bu iki değişiklik memnuniyetle karşılandı. Umarım Apple’ın kulaklığın diğer sorunlarını ve eksik özelliklerini gidererek daha da iyi bir cihaz haline getirmesinin başlangıcı olurlar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!