Microsoft Ekran Görüntüsü Alma Aracı ve Fotoğraflar uygulamasını turbo şarjla güçlendirirken Windows 11 ekran görüntüleri daha da iyi olacak

Sıradaki içerik:

Microsoft Ekran Görüntüsü Alma Aracı ve Fotoğraflar uygulamasını turbo şarjla güçlendirirken Windows 11 ekran görüntüleri daha da iyi olacak

e
sv

Apple, radyasyon endişelerini çözmek için iPhone 12 için yazılım güncellemesi yayınlayacak

16 Eylül 2023 15:37

Beklendiği gibi Apple, iPhone 12 için bir yazılım güncellemesi ile Fransa’nın radyasyon gözlemcisinin (ANFR) endişelerini giderecek. Bu haftanın başlarında Fransız ajansı, iPhone 12’nin radyasyon seviyelerini ihlal ettiğini duyuran bir açıklama yayınladı. Ayrıca Apple’a iPhone 12 satışlarını durdurması ve mümkün olan en kısa sürede bir düzeltme yayınlaması gerektiğini söyledi.

“Fransa’daki kullanıcılar için Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan protokole uygun bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız. Bir Apple sözcüsü Reuters, AFP ve Euronews’e yaptığı açıklamada iPhone 12’nin Fransa’da satışa sunulmaya devam etmesini bekliyoruz” dedi. “Bu, Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan belirli bir test protokolüyle ilişkilidir ve bir güvenlik endişesi değildir.”

Bir telefon üreticisi yeni bir telefon piyasaya sürdüğünde, ANFR laboratuvarlarında çeşitli Özgül Soğurma Oranlarını (SAR) ölçer. Dünya çapında farklı radyasyon ajansları vardır ve bu donanım üreticileri için ortak bir süreçtir.

Örneğin Avrupa Birliği, bir insan vücudunun 10 g doku üzerinde 2 W/kg’dan fazla radyasyon almaması gerektiğini söylemektedir. Bu, telefonunuzu kulağınıza tuttuğunuzda başınıza ne olduğunu taklit etmenin bir yolu olarak kullanılıyor.

Apple iPhone 12 ile bu eşiğin altında kalırken, ANFR uzuvlar için başka bir emilim oranını takip ediyor. Fransız ajansı bu kez telefonunuzu tutarken elinize ya da telefonunuz pantolonunuzun cebindeyken bacağınıza ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Bu durumda ANFR, 4 W/kg sınırının üzerinde olan 5,74 W/kg SAR ölçmüştür.

Bazı uzmanlar iPhone 12’nin hala ciddi riskler yaratan radyasyon sınırının çok altında olduğunu söyledi. Ancak elbette, kuralları çiğnediğinizde, bu konuda bir şeyler yapmanız gerekir.

Apple’ın bu hafta bazı yepyeni telefonlarını tanıttığını duymuş olabilirsiniz. Sadece birkaç saat içinde iPhone 12’nin radyasyon seviyesi günün konusu haline geldi.

Fransız kurumu en başından beri sorunun iPhone 12’nin iç aksamını düzenleyecek ve yasal gereklilikleri karşılayacak bir yazılım güncellemesiyle giderileceğini söyledi. Aksi takdirde Apple’ın Fransa’daki tüm iPhone 12 cihazlarını toplatması gerekecekti ve şirket kesinlikle bundan uzak durmak istiyor.

Denetleyici haklıydı, geri kalan her şey sadece gürültüden ibaretti. Başka bir deyişle, bu iPhone 12 sorunu birkaç gün içinde çözülecek ve hepimiz birkaç hafta içinde bunu unutmuş olacağız.

 

 Daha fazla bülten için; 

PlayStation, Xbox ve PC için GTA 5 hileleri (Eylül 2023)

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!