Apple Music Classical iPad’iniz için geldi, ancak Mac kullanıcıları hala bekliyor

Sıradaki içerik:

Apple Music Classical iPad’iniz için geldi, ancak Mac kullanıcıları hala bekliyor

e
sv

YouTube artık emzirme çıplaklığı ve ‘cinsel içerikli olmayan dans’ içeren videolardan para kazanmaya izin veriyor

16 Kasım 2023 23:57

YouTube, yetişkinlere yönelik içeriklerden para kazanmak için, emzirme sırasında çıplaklık gösteren ve cinsel içerikli olmayan dans videoları da dahil olmak üzere yeni içerik türlerine izin vermek üzere yönergelerini güncelliyor.

Bu yeni güncelleme ile içerik oluşturucular, areola görünse bile videoda bir çocuğun bulunduğu emzirme içeriklerinden artık daha fazla reklam geliri elde edebilecek. Geçmişte, bu tür videolar yalnızca areola mevcut değilse para kazanabiliyordu. Şirketin güncellenen politikasında, bir kadının meme uçları görünür haldeyken ve sahnede bir bebek varken elle ifade veya göğüs pompası kullanımını gösterdiği içeriklerin artık para kazanmaya uygun olduğu belirtiliyor.

Platform, bir çocuğun bulunmadığı emzirme içeriklerinde reklam gelirini kısıtlamaya devam edecek. Politika ayrıca, emzirme videolarının emzirmek üzere olan bir çocuk veya aktif emzirme gibi emzirmeye bağlamsal referans içermesi gerektiğini de belirtiyor.

Google’ın sahibi olduğu video platformu, emzirme videolarının ebeveynler için nasıl yararlı bir kaynak olabileceğine dair geri bildirimler aldığını ve bu içeriği yükleyen içerik oluşturuculara içeriklerinden para kazanma olanağı sunmak istediğini söylüyor.

YouTube sözcüsü Nate Funkhouser “Birçok ebeveyn için emzirmeyle ilgili videoların ebeveynliğin bu aşamasında yardımcı bir kaynak olduğuna dair geri bildirimler aldık. Bu değişikliklerin tüm içerik oluşturuculara bu tür içerikleri reklam gelirine uygun olarak paylaşmaları için daha fazla alan sağlayacağını umuyoruz,” dedi.

Değişikliklerin ikinci kısmına gelince, YouTube, taşlama veya twerking içeren dans hareketlerine odaklanan içerik üzerindeki kısıtlamaları kaldırıyor, bu da bu tür içeriklerin artık reklam geliri elde edebileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte şirket, göğüs, popo veya cinsel organların kasıtlı ve tekrar eden çekimleri, aşırı minimal kıyafetler ve cinsel eylemleri taklit eden şehvetli hareketler içeren dans videolarından para kazanmayı hala kısıtlayacak.

Bu yeni değişikliklere rağmen, tüm içeriklerin YouTube’un topluluk kurallarına ve para kazanma amacıyla reklamveren dostu içerik kurallarına uyması gerekiyor.

YouTube, artık para kazanma için uygun olan içerikleri yeniden gözden geçiriyor ve uygun videolarda reklam gösterme özelliğini açıyor.

Bugün duyurulan politika değişikliği YouTube’un bu hafta yaptığı tek değişiklik değil. Dün platform, yapay zeka videolarında sorumlu ifşa ile ilgili birkaç yeni politikanın yanı sıra deepfake’lerin kaldırılmasını talep etmek için yeni araçlar duyurdu. YouTube’un halihazırda manipüle edilmiş medyayı yasaklayan politikaları olmasına rağmen, yapay zekanın artışı, teknolojinin içeriğin sentetik olarak oluşturulduğunun farkında olmayan izleyicileri yanıltma kabiliyeti nedeniyle şirketin ek politikalar koymasını gerektirdi.

 

Daha fazla bülten için;

Kaspersky, Türkiye’de iCloud kimlik bilgilerini çalmaya yönelik dolandırıcılık faaliyetlerinin arttığı konusunda uyardı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!