Vivo T3 modeli hakkında lansman öncesi bilgi verdi

Sıradaki içerik:

Vivo T3 modeli hakkında lansman öncesi bilgi verdi

e
sv

Yeni bir Nvidia teknoloji demosu, oyuncu kararlarına tepki veren gerçek zamanlı yapay zeka karakterleri içeriyor

19 Mart 2024 20:40

Nvidia, GDC 2024 ve GTC 2024’ün bir parçası olarak Nvidia Avatar Cloud Engine (ACE) tarafından desteklenen konuşma ve animasyona sahip yapay zekalı video oyunu karakterlerini gösteren yeni bir teknoloji demosunu tanıttı.

Yapay zeka oyun girişimi Inworld AI ile işbirliği içinde oluşturulan oynanabilir demo, Unreal Engine 5’te oluşturuldu. Nvidia ACE teknolojisini Inworld Engine ile birleştirerek geliştiricilerin oyuncu kararlarına dinamik olarak tepki veren gerçekçi animasyonlu yapay zeka güdümlü NPC karakterleri uygulamasına olanak tanıyor.

Covert Protocol başlıklı demoda özel bir dedektif rolüne bürünerek çeşitli karakterlerle konuşarak bilgi topluyor ve hedefler doğrultusunda ilerliyorsunuz.

Kısa süre önce yayınlanan ve perde arkasındaki yazılım geliştirme kitine (SDK) birkaç ilginç bakış da gösteren açıklayıcı videoda demonun bazı kısa kliplerini kendiniz görebilirsiniz. Bu, geliştiricinin belirli bir karakterin evrende ne bildiğini açıkladığı, arka planının bir kısmını özetlediği ve mevcut ruh hali ve kişiliğiyle ilgili bazı bilgileri doldurduğu bazı yazılı karakter ayrıntılarını içeren bir ekranı içeriyor.

Tüm bu bilgiler daha sonra karakterin oyundaki oyuncularla nasıl etkileşime gireceği konusunda bilgi veriyor. Inworld AI CEO’su Kylan Gibbs, “Nvidia Ace mikro hizmetleri ve Inworld Motorunun birleşimi, geliştiricilerin dinamik anlatıları yönlendirebilecek dijital karakterler yaratmasına olanak tanıyarak oyuncuların nasıl deşifre edebilecekleri, çıkarım yapabilecekleri ve oynayabilecekleri konusunda yeni olanaklar sunuyor” diyor.

Analiz: Oyuncular gerçekten yapay zeka istiyor mu?

Hareketlerinize tepki verebilen NPC karakterler konsepti kağıt üzerinde kulağa cazip gelse de, oyuncuların oyunlarında gerçekten üretken yapay zeka teknolojisi isteyip istemedikleri sorusunu gündeme getiriyor. Geniş kapsamlı rol yapma oyunu (RPG) Baldur’s Gate 3, titizlikle hazırlanmış anlatısı ve ayrıntılı karakterleri sayesinde geçen yılın en büyük hitlerinden biriydi.

Covert Protocol tamamen teknolojik açıdan inkar edilemez derecede etkileyici olsa da, yapay zeka tarafından oluşturulan karakter diyaloglarının yetenekli yazarlardan oluşan bir ekip tarafından dikkatlice oluşturulmuş bir şeyin eline su dökebileceğini hayal etmek zor. Şimdiye kadar gösterilen diyaloglar da oldukça basit görünüyor ve çoğunlukla durağan odalarda oturan karakterleri içeriyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!