Google Foto’da Harika Güncelleme Geldi

Sıradaki içerik:

Google Foto’da Harika Güncelleme Geldi

e
sv

Windows ve Mac için en iyi ekran kaydetme programları 2019

26 Ağustos 2019 21:00
Ekran aktivitesini kaydetmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan araçlar bunlar

Şimdi masaüstünüzün, hatta akıllı telefonunuzun veya tablet ekranınızın video ekran görüntüsünü kaydetmek istemeniz için birçok neden var. Alternatif olarak, eğitim amacıyla, birden fazla kaynaktan görüntü, video veya web sitesi içeriği eklenmesini gerektirebilecek ve videoya yakalanması kaydedilmesinden daha kolay olan bir videoyu bir araya getirmek isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak, özellikle bir YouTuber kariyerini düşünürseniz, bir YouTube kanalı için video oluşturmak isteyen bir kişiolabilirsiniz. Alternatif olarak, harika hareketlerinizi doğrudan arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmak isteyen çevrimiçi bir oyuncu olabilirsiniz.

1. Camtasia

Profesyoneller için uzun süredir devam eden yazılım

Camtasia ile ilgili görsel sonucu

Camtasia (Windows, macOS) ekran kayıt konusunda çoğu programdan daha uzun süredir var ve çoğundan daha fazla özellik sunuyor. Aynı zamanda ekranda olanları yakalamanın yanı sıra, bu tam teşekküllü video düzenleme çözümü de bol miktarda ekstra ve düzenleme ve ekleme seçeneği sunuyor.

Oyunlardan PowerPoints’e kadar ne kaydetmek isterseniz, Camtasia hepsini sesli olarak, web kamerası dahil veya web kamerası olmadan yapabiliyor.

Tüm özelliklerine rağmen, bir zaman çizelgesi arayüzü sayesinde, yazılım asla çok karmaşık hissettirmiyor. Olumsuz tarafı, 249 $ olduğundan dolayı pahalı, ancak 30 gün boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Daha ucuz ve daha basit bir şey için aynı geliştirici stüdyosundan SnagIt’i deneyebilirsiniz.

2. OBS Studio

Lider ücretsiz ekran kaydedici

OBS Studio ile ilgili görsel sonucu

Ekran kaydedici araçları için ödeme yapmak istemeyen kişiler, OBS Studio’ya (Windows, macOS) akın ediyorlar ve bunun için iyi bir nedenleri var. Sahip olduğunuz özellikleri bir araya getirerek farklı kaynakları ve ses parçalarını birlikte kolayca harmanlamanıza olanak tanır.

Oyuncular göz önünde bulundurularak oluşturulmuş canlı yayın seçenekleri belirgin bir şekilde öne çıkıyor, ancak kayıtlarınızı diske kolayca kaydedebilirsiniz. Bunun da ötesinde, gürültü azaltma (seslendiricileriniz için) ve sahneleriniz arasında geçişleri ayarlama gibi gelişmiş özellikler elde edersiniz.

Sadece hızlı bir klip kaydetmek istiyorsanız ve ya bu işe tamamen yeni başlıyorsanız, OBS Studio belki de burada listelenen seçeneklerin en iyisi olmayabilir.

3. Icecream Screen Recorder

Temel işlemleri oldukça iyi yapıyor

Icecream Screen Recorder ile ilgili görsel sonucu

Herkes Camtasia ya da OBS Studio’nun seçnekleri gibi ağır özellikli setler istemiyor ve Icecream Screen Recorder (Windows, macOS) daha kompakt ve arkadaşça bir alternatif. Kayıt düğmesine tıklayın, kayıt edilecek ekranın bir bölümünü seçin ve bitti.

Kayıt alanınızı seçmek ve çekimlerinizi kaydetmek gerçekten çok kolay, ancak şimdiye kadar karşılaştığımız en iyi araç kesinlikle bu değil . Program, web kamerası dahil etmenize, kayıt sırasında yakınlaştırmanıza ve son olarak video kalitenizi seçmenize olanak tanıyor.

Yazılımın Pro sürümüne yükseltirseniz ($ 29.95) ve beş dakikalık zaman sınırını geçebilirsiniz, ayrıca daha fazla çıktı biçimi arasından seçim yapabilir, formatlar arasında dönüşüm yapabilir, filigran ekleyebilir ve ekran kayıtlarını zamanlayabilirsiniz.

4. TinyTake

Ekran kaydını daha basit hale getirdi

TinyTake ile ilgili görsel sonucu

Daha küçük, daha basit ekran kaydediciler ile devam ederken, TinyTake (Windows, macOS) karşınızda. İhtiyacınız olan tüm özelliklere sahip durumda, sahip olamayacağınız hiçbir şey yok. Özellikle çekilen video ve fotoğrafları başkalarıyla paylaşmak söz konusu olduğunda oldukça iyi.

Ana çekim işlemine gelince, bir hesap oluşturduktan sonra (isteğe bağlı değil), bilgisayar ekranınızı birkaç tıklama ile kaydedebilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz alanı dışarı sürükleyin, başlat düğmesini tıklayın ve TinyTake gerisini zahmetsizce halleder.

Eğer ek açıklamalar eklemek veya beş dakikadan uzun süren herhangi bir şeyi kaydetmek istiyorsanız, TinyTake’in ücretli sürümüne yükseltmeniz gerekir (yılda 29.95 dolar). Basit ekran kaydı ve YouTube gibi yerlere kolay paylaşım için ideal.

5. ScreenFlow

Mac için en iyi seçeneklerden biri

ScreenFlow ile ilgili görsel sonucu

Tam özellikli bir video düzenleyici ile birlikte geliyor. Birkaç ses ve video kaynağını bir araya getirebiliyorsunuz.

Apple macOS aslında bazı ekran kayıt araçlarıyla birlikte geliyor ancak ScreenFlow (macOS), Apple’ın masaüstü yazılımının kendi başlarına neler yapabileceği konusunda ciddi bir yükseltme durumunda, ayrıca kullanışlı özellikler ve ekstra bir video düzenleme aracı bulunuyor.

Örneğin, video kaydınızın farklı kısımlarını kırpabilir, kaydırabilir ve yakınlaştırabilir, ayrıca çektiğiniz görüntünün üzerine ek açıklamalar ve bilgiler ekleyebilirsiniz. Tam özellikli  bir video editörünün yanı sıra ekran kaydı için kapsamlı bir araçtır.

129 $ karşılığında satın alabilirsiniz, ancak ücretsiz deneme sürümü mevcut.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!