Webb Telescope’un İlk Teyit Edilen Ötegezegeni, Dünya’nın Yüzde 99’u Çapındadır

Sıradaki içerik:

Webb Telescope’un İlk Teyit Edilen Ötegezegeni, Dünya’nın Yüzde 99’u Çapındadır

e
sv

Klasik ribbon, kondansatör ve dinamik stüdyo mikrofonlarını taklit edebilirler.

Universal Audio, daha pahalı donanımların kalitesini taklit eden lider yazılım emülasyonu ile tanınır. Geçen yıl L22 ile modelleme mikrofonu alanına giren şirket, oldukça pahalı olmasına rağmen ciddi yatak odası üreticilerine hitap edebilecek bir çift mikrofonla geri döndü.

Sphere DLX, 1.499 $’lık üst düzey modeldir. Neumann, Telefunken, AKG, Sony ve diğerlerinden modeller dahil olmak üzere 38 klasik ribbon, kondenser ve dinamik stüdyo mikrofonunu taklit eder. (Geçen yılki LP22’nin öykündüğü 34 modelden bu kadar.) UA, DLX’in tek bir mikrofonla akustik gitarları ve davul genel giderlerini stereo olarak yakalayabildiğini söylüyor. Ayrıca, “yatak odası stüdyoları için özel olarak hazırlanmış IsoSphere ön ayarlarını ve popüler izolasyon filtrelerini kullanarak daha temiz, daha profesyonel kayıtlar için oda renklendirmesini kolayca evcilleştirebilir.”

Sphere LX, 20 şerit, yoğunlaştırıcı ve dinamik mikrofon modelini destekleyen daha küçük (ve biraz daha ucuz) bir modeldir. 999 $ ‘lık mikrofon, çift altın püskürtmeli diyaframlara ve UA’nın kendi sınıfındaki herhangi bir mikrofonun en düşük gürültüsü olarak tanımladığı şeye sahiptir.

UA, her iki modelin de “herhangi bir DAW’da herhangi bir arabirimle izledikten sonra bile mikrofon tipini, kutup düzenini ve diğer özellikleri değiştirmenize” izin verdiğini söylüyor. Ek olarak, kullanıcıların sıfıra yakın gecikmeyle profesyonel sese hızla erişmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış Apollo arayüzü ön ayarlarına sahiptirler. Her cihaz bir taşıma çantası, mikrofon ayağı montajı ve kablosuyla birlikte gönderilir (Sphere DLX için 25 fit ve LX için 10 fit). DLX ayrıca bir şok montajı içerir.

Her iki mikrofon da artık dünya çapında gönderiliyor. Yeni modeller, gelişmekte olan birçok içerik oluşturucu için muhtemelen çok pahalı olacak olsa da, taklit ettikleri birinci sınıf donanıma kıyasla mikrofonlar hala nispeten uygun fiyatlı (bazılarının maliyeti 5.000 dolardan fazla olabilir). En azından, ses kalitelerini yükseltmek isteyen deneyimli podcast yayıncıları, yayıncılar ve müzisyenler için daha fazla seçenek sunuyorlar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!